Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na novém albu Monkey Business hostuje proslulá písničkářka Joan Baez

FOTO: Zpěvačka Tonya GravesPřední česká pop funková kapela oznámila že 8. března vydá své novinkové album s názvem Happiness of Postmodern Age. Deska bude obsahovat jedenáct písní plus jednu coververzi legendární americké písničkářky Joan Baez, kterou si kapela přizvala ke spolupráci.

Monkey Business Zdroj: oficiální stránky kapely

Monkey Business, Zdroj: oficiální stránky kapely

Monkey Business společně s Joan nazpívali cover jejího hitu Diamonds and Rust, přičemž skladbě dodali úplně nový kabát. „Joan nám nazpívala party celkem k pěti písním takovým způsobem, že jsme úplně zcepeněli. Je to velká osobnost a za to, že se zahodila s naším bezvýznamným souborem, jí patří velký dík,“ doplňují Monkey Business.

Vedle Joan si kapela k nahrávání nové desky přizvala také další hosty z hudební branže, kteří budou pro posluchače příjemným zpestřením. Kapela plánuje během roku zveřejnit pět videoklipů, ve kterých nikdy nešetří originalitou a vtipem.

K vydání  nového alba hodlá skupina vyrazit na stejnojmenné turné po republice, na které poté plynule navážou vystupováním po letních festivalech. První z celkem patnácti zastávek jarní šňůry se koná 1. března 2013 v Brně. Pražskému publiku představí kapela nový repertoár již tradičně 23. května ve Žlutých Lázních.

Formace Monkey Business byla založena v roce 2000 jako další projekt producenta Romana Holého. Kapela přináší do  poklidných českých hudebních vod svěží pop funk většinou v anglické verzi. Stálou sestavu tvoří: Matěj Ruppert (zpěv), Tonya Graves (zpěv), Roman Holý (klávesy, zpěv), Ondřej Brousek (klávesy), Pavel Mrázek (baskytara), Oldřich Krejčoves (kytara), Martin Houdek (bicí).

Kapela ověnčená celkem čtrnácti hudebními cenami Anděl se může pochlubit také pěknou řádkou hudebních spoluprací. Ze zahraničních hvězd to byli například Fred Wesley, David Williams nebo Glenn Hughes. Z domácích zase Dan Bárta, Iva Bittová, Tereza Černochová, Lenka Dusilová a mnoho dalších.

Jako první z alba Happiness of Postmodern Age kapela představí singl The Ferry Tales, který bude k mání od příštího týdne na iTunes, MusicJet či Supraphonline.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na novém albu Monkey Business hostuje proslulá písničkářka Joan Baez