Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na Národní třídě proběhla oslava 17. listopadu 1989

Katarína Straková

Katarína Straková

18. 11. 2009

17_listopadV Praze na Národní třídě se včera uskutečnil koncert k výročí pádu komunismu. Na pódiu se postupně vystřídali režimem zakazovaní umělci jako Vladimír Mišík nebo Vlasta Třešňák, zahrála ale i kapela Monkey Business, Tereza Černochová nebo zpěvačka Joan Baez, jež mimo jiné zazpívala i listopadový hit We Shall Overcome.

Foto: Katarína Straková, Topzine.cz

Foto: Katarína Straková, Topzine.cz

Lidé se zde začali shromažďovat už před pátou odpolední, především to byli účastníci slavného pochodu z Albertova. Už v této době byl onen památný podchod na Národní ulici téměř zaplněn hořícími svíčkami, které se měly stát symbolem uctění památky zemřelých studentů.

Samotný koncert potom začal o hodinu později, tedy v šest. Svou návštěvou přítomné poctil i exprezident Václav Havel, který přišel na jeviště se vší pokorou a uvedl sám sebe jen jako nosiče kytary, již později předal Joan Baez.

Během pořadu padala do éteru taková hesla jako Máme svobodu! nebo Děkujme za demokracii! (ta šla většinou od moderátora na pódiu), z davu se proti tomu ozývalo spíše Klaus není náš prezident, a byly vidět i transparenty s podobiznami některých politiků s nápisy Za tohle jsme nezvonili.

Oslavy zakončil DJ Mardoša dvouhodinovým setem moderní muziky a jeho vystoupení skončilo krátce před začátkem nočního klidu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Národní třídě proběhla oslava 17. listopadu 1989