Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na Masters prší, lidé to balí

Redakce

Redakce

11. 7. 2009

Druhý festivalový den se na Masters of Rock nesl ve znamení deště. Přes Vizovice se přehnalo několik vydatných průtrží, kvůli kterým se někteří méně vytrvalí návštěvníci rozhodli sbalit krám a odjeli si sušit věci domů.První kapelou, která před stage přilákala početnější obecenstvo, byl Kreyson. Láďa Křížek ukázal, že zpívat rozhodně nezapomněl. I když mnozí ti, kteří si ho z přelomu devadesátých let pamatují jako štíhlounkého hezounka, by ho nejspíš dnes poznali jen stěží.

Po thrash metalových Death Angel, se ke slovu dostali vynikající Kataklysm. Ti předvedli opravdu skvělý výkon a mnozí jejich fanoušci odcházeli z koncertu maximálně spokojení. „Mám je hrozně rád, jsem na jejich koncertě už potřetí a moc se mi to dnes líbilo. Byli naprosto úžasní,“ řekl  pro Topzine.cz dvaadvacetiletý Maňa. „Mám i podpisy všech členů kapely. Čekal jsem sice skoro hodinu ve frontě, než na mě přišla při autogramiádě řada. Strašně jsem při tom trpěl, protože se mi chtělo hrozně moc na záchod, ale vydržel jsem a podal jsem si s klukama i ruku. Asi měsíc si jí neumyju,“ smál se Maňa.

Další na řadě byli legendární lidé z pralesa a to Korpiklaani.  Jejich dokonalé skloubení ostrých kytarových rifů, houslí a jejich typických dud se neslo spolu s veselým skákáním celým areálem.

Od veselého skákání jsme se přesunuli k Dragon Force.  Jejich pestrá skladba hudebníků zajistila perfektní nářez heavy/speed metalu spojeného s úžasnými  solíčky, které podle mého názoru byly někdy i přehnané,  ale řemeslně dokonalé.  Ale i  po fantastickém  výkonu  musela  “Dračí síla“ ustoupit jednomu z největších taháků letošního MoRu,  a to německým Edguy.  Jejich vystoupení se určitě zapíše do paměti všech, co se účastnili tohoto koncertu.  Po tom, co Tobias Sammet,  zpěvák Edguy pobíhající po podiu jako postřelená srnka, a co asi po sté slíbil, že se tady ukážou každý rok, odcházel spolu se svou kapelou za doprovodu obrovských ovací.

Celý páteční den zakončili švédští Deathstars  svým typickým industrial/gotickým metalem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Masters prší, lidé to balí