Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na Masters of Rock zlodějům vypálili rybník

Redakce

Redakce

15. 7. 2009

Letošní ročník rockového festivalu se nesl ve znamení výrazného poklesu zisků zlodějů a jiných pobudů, kteří na festivaly jezdí hlavně kvůli vlastnímu obohacení. Zlepšilo se také hygienické zázemí a přibylo i pár atrakcí pro návštěvníky znavené hudební produkcí.

Masters Of Rock, Foto: Doris Weiglová, Topzine.cz

Organizátoři festivalu ve spolupráci s policií tentokrát mnohonásobně posílili ostrahu areálu i přilehlých stanových městeček. Výsledkem jsou mnohem nižší škody na majetku účastníků festivalu, než tomu bylo loni.

„Letošní ročník rockového festivalu byl daleko klidnější než v minulých letech, méně se kradlo a mimo čtvrteční tragédii, kdy čtyřiatřicetiletá žena ze Vsetína přišla při přecházení železničního přechodu o nohu, se nestalo nic vážného. Celková hodnota nahlášených krádeží letos nepřesáhla deset tisíc korun, zatímco loni se pohybovala okolo sta tisíce korun,“ uvedla mluvčí policie jihomoravského kraje Jana Bartíková.

Mnozí řidiči vracející se z festivalu domů, jistě ocenili možnost bezplatně si otestovat množství alkoholu v krvi předtím, než zasednou za volant.

Návštěvníci festivalu jistě ocenili i větší výběr doprovodných atrakcí. Mimo adrenalinových sportů a tradiční exkurze v palírně Rudolfa Jelínka spojené s ochutnávkou slivovice přibyl například nový kytarový trenažér, na kterém si mohli lidé vyzkoušet své hráčské umění. Pohodlně vypadaly i houpací sítě, poblíž stanu s fotbálkem.

Dobrým nápadem bylo také zřízení druhé Coca-Cola stage, kde hrály pouze české kapely, které by se jinak do festivalového programu nejspíš nevešly, ale přesto měli návštěvníkům festivalu co nabídnout. Mezi jinými vynikaly například Six Degrese Of Separation či vítěz České rockové ligy X-Left to Die se svou mírně ponurou produkcí a říznými kytarovými sóly. Škoda jen, že kvalita zvuku za výkonem kapely mírně pokulhávala. Zajímavým festivalovým zpestřením byli i Free Fall z Uherského Hradiště, blackmetalová Memoria či Crashpoint.

Ne vše se ale obešlo bez komplikací. Jeden z vylosovaných výherců, který se měl setkat s kapelou Rage, šestadvacetiletý Lukáš Brhel pro Topzine.cz uvedl „Jsem zklamaný. Nejdřív mi řekli, že mám přijít až za hodinu. Pak mi jeden z organizátorů tvrdil, že mám ještě chvíli počkat a nakonec mi oznámili, že už setkání s kapelou proběhlo a mám tedy smůlu,“stěžoval si výherce. „Nechápu, proč si to ti organizátoři lépe nezorganizují, jsem vážně celkem naštvaný,“ dodává Lukáš Brhel.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Masters of Rock zlodějům vypálili rybník