Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Na Lipně se pohádka stává realitou. Nezmeškejte rezervaci s živou Karkulkou!

Redakce

Redakce

17. 8. 2011

Možná jste si toho ještě nevšimli, ale čerti vycházejí z pekla i jindy než na Mikuláše. S jedním se můžete během letních měsíců setkat také v Hořicích na Šumavě poblíž lipenské přehrady. Spolu s ním pobíhá po pohádkové rezervaci mimo jiné Karkulka, Šípková Růženka, pohádkový dědeček a dokonce i drak.

FOTO: Čert Uhlík

Hodný čert Uhlík hledající modré z nebe zdroj:pohadkovarezervace.cz

Pohádková rezervace existuje podle oficiálního webu již od roku 1923, ale divákům se představuje teprve třetím rokem. Nabízí tři pravidelně hraná představení, která jsou vhodná jak pro děti, tak pro dospělé. Dětská mysl je zcela uchvácena probíhajícím příběhem a pohádkovými bytostmi, které se v rezervaci mohou vynořit doslova zpoza každého stromu, a dospělý si přijde na své ve stylu humoru, jenž nezapře svou inspiraci v cimrmanovském géniovi.

Staňte se součástí života pohádkových bytostí

V létě funguje mnoho letních produkcí na hradech, zámcích, v letních divadlech, na otáčivých hledištích nebo na podobných místech, ale pohádková rezervace v Hořicích je stavěna na zcela odlišném principu. Diváci nesedí na místě a nesledují představení, jež se před nimi odehrává jako při běžné návštěvě divadla. V pohádkové rezervaci se návštěvník stává součástí života pohádkových bytostí a prochází se po lese, jenž je jejich domovem a který žije svým nezaměnitelným způsobem.

FOTO:Pohádková rezervace

Rusalka je nebezpečná společnice. Pozor na tatínky! zdroj: Tomáš Loužný, Topzine.cz

Není však dovoleno procházet se volně po rezervaci, neboť by to pohádkové bytosti nemuseli dobře snášet, a právě proto provází skupinu návštěvníků potomek zakladatele rezervace, pan Ptáček, který se občas vystřídá s přívětivou Červenou Karkulkou nebo s neškodným čertem Uhlíkem.

Pohádkové safari

Každý všední den v jedenáct hodin je do rezervace vpuštěna první skupina zvědavců, kteří mají možnost zjistit, jak se na takovém místě žije. Po rezervaci se však potuluje nebezpečná Helga z Ulmu, která se snaží obyvatele Ptáčkovy rezervace přetáhnout k sobě do Německa. Děti musejí Helgu odhalit a zabránit jí v její činnosti, ale kromě toho také uvidí loupežníka, ptáka Ohniváka, ježibabu, jezinku, hejkala, starého pana krále nebo skřítka kácivého.

Bajaja vs. drak 3D

FOTO: Pohádková rezervace

Bajaja se nechce vázat. Jaká princezna ho dožene před oltář?

Spolu s princeznou se vydávají děti i dospělí hledat Bajaju, kterého by si mohla krasotinka vzít za muže, ale ta ještě netuší, že dříve bude třeba porazit hrozného tříhlavého draka. Na cestě za Bajajou pomůže pátračské skupině hloupý Honza, ježibaba, rusalka nebo pohádkový dědeček. Jaký je ale Bajaja doopravdy a proč má představení v názvu poslední dobou tak oblíbenou zkratku 3D je záhada, která bude objasněna až při návštěvě Hořic na Šumavě.

Čertova nevěsta

Každý čtvrtek a pátek od 16:30 mohou diváci vidět hit loňské pohádkové sezóny, Čertovu nevěstu. V této pohádce se nepoučitelný čert Uhlík vydává najít modré z nebe, bez něhož si ho jeho čertice Popelsíra odmítá vzít. Uhlík musí podstoupit spolu se svou skupinou, kterou tvoří návštěvníci rezervace, strastiplnou cestu napříč kouzelným lesem, aby získal modré z nebe, které se při pohledu do nebes zdá tak blízké, ale přitom je nesmírně vzdálené.

Jedna návštěva nestačí

FOTO:Pohádková rezervace

Čertice Popelsíra se snaží vypadat jako Karkulka

Každé ze tří představení přináší něco zajímavého a jiného, takže není problém prožít v pohádkové rezervaci celý letní den, na nějžbudete mít jistě krásné vzpomínky. Lipno je turistickým centrem, ale mnoho vyžití kromě koupání a různých sportovních aktivit nenabízí, výlet k panu Ptáčkovi je tak příjemným zpestřením každého lipenského pobytu. Do rezervace však jezdí mnoho lidí i ze vzdálených měst a své návštěvy nemusí litovat.

Nic podobného jinde není

Tento projekt si na nic nehraje a za cíl si vytýčil diváky zejména pobavit, dopřát jim příjemně strávené chvíle prázdnin a zajistit zajímavé letní vzpomínky, což bez výjimky zajišťuje. Jedná se o jedinečný divadelní počin, jelikož něco podobného nikde v Čechách nenaleznete.

FOTO:Pohádková rezervace

Která Karkulka je ta pravá?

Na konci srpna se závora rezervace zase na rok zavře, ale s pohádkovými bytostmi je přes rok možné se setkat také v mnohých městech včetně Prahy, kam čert Uhlík a jeho přátelé  každý měsíc zavítají do Divadla na Dobešce. Do té doby je však ještě poměrně dost času udělat si den volna a vyrazit za pohádkovými bytostmi do jejich přirozeného prostřední. Ať už jste na pár dní na Lipně, chcete si prohlédnout krásný Český Krumlov, magický zámek Hluboká nad Vltavou nebo míříte za šumavskou přírodou, udělejte si chvíli a zastavte se v Hořicích na Šumavě, které se na dva měsíce staly místem, kde se pohádka stává skutečností.

Pohádková rezervace

(pohádkové Safari, Bajaja vs. Drak 3D, Čertova nevěsta)

Každý všední den v 11:00, 14:00 a ve čtvrtek i pátek také v 16:30.

Hořice na Šumavě

Hrají: Čert Uhlík, Červená Karkulka, Helga z Ulmu, hloupý Honza, král, jezinka, Bajaja, drak, Šípková Růženka, hejkal, anděl, pan Ptáček, čertice Popelsíra a další….

Více informací na oficiálních stránkách pohádkové rezervace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Lipně se pohádka stává realitou. Nezmeškejte rezervaci s živou Karkulkou!