Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Na Lipně se již bruslí. Letos byla bruslařská sezóna zahájena rekordně brzy

Eva Chytková

Eva Chytková

6. 1. 2011

Bruslení na LipněPředposlední prosincový den byla na zamrzlém Lipně otevřena první bruslařská dráha. Díky mrazům v poslední době zesílil led až na 20 centimetrů a správci areálu tak mohli připravit pětikilometrový bruslařský okruh.

První bruslaři na Lipně

První bruslaři na Lipně, Zdroj: lipnoservis.cz

Ledová dráha začíná v Lipně nad Vltavou, ze kterého se bude pokračovat směrem na Přední Výtoň a Frymburk. Zde se musí počkat na tlustší led. Ale i přesto se začalo na Lipně bruslit velmi brzy. Nejen silné mrazy, ale i nová technika umožnila brzký začátek. Jde například o novou rolbu, která odkrývá silnou vrstvu sněhu z ledu mnohem efektivněji a rychleji. V předchozích dvou letech se mohlo bruslit až koncem ledna.

Vodní nádrž Lipno, též Lipenská přehrada, byla vybudována na Vltavě v letech 1952-1959. Díky své vodní ploše jde o největší vodní dílo v České republice. Hráz přehrady se nachází v obci Lipno nad Vltavou. Přehrada vznikla jako prostředek proti povodním, ale slouží samozřejmě i k rekreačním účelům v létě a aktuálně i v zimě.

Brusleni na Lipně

Brusleni na Lipně, Zdroj: lipnonadvltavou.cz

Pro bruslaře jsou v okolí nádrže otevřeny půjčovny bruslí s možností nabroušení.  Kromě bruslení však mohou návštěvníci také běžkovat nebo využít dráhu k procházce. Nejoblíbenější zimní sport na Lipnu drží rekord nejdelší bruslařské dráhy na světě. Podle loňského měření byla její délka něco málo pod 11 kilometrů a tím předčila dráhu v kanadské Ottawě.

OBR: Rubrika Cestování - čtenářské tipy

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Lipně se již bruslí. Letos byla bruslařská sezóna zahájena rekordně brzy