Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Na letošním Finále se objevil Jánošík i Kajínek

Redakce

Redakce

25. 4. 2010

Vaclav-Noid-BartaNa letošním filmovém festivalu Finále měli diváci možnost nahlédnout do minulosti, a to v sekci Pocta, věnované Petru Čepkovi, do současnosti na snímek Jánošík, ale i do budoucnosti na připravovaný film Kajínek.

Petr Čepek ve filmu Petrolejové lampy, Zdroj: www.pragency.cz

Petr Čepek ve filmu Petrolejové lampy, Zdroj: pragency.cz

V sekci s názvem Pocta se letos vzpomínalo na herce Petra Čepka. Jednu ze svých mistrovských rolí ztvárnil i ve filmu Petrolejové lampy režiséra Juraje Herze. Tento film přijeli do Plzně představit hercova manželka Ivana, dcera Kristýna a scenárista Václav Šašek. „Přeji sobě i vám, ať se vám film líbí a děkuji, že jste přišli,“ uvedla krásně snímek Ivana Čepková.

Heparinový vrah a Jánošík. Co mají společného?

Představitele hlavních rolí. Jak ve filmu Jánošík – Pravdivá historie, který režírovaly Agnieszka Holland a Kasia Adamik, tak ve snímku Hodinu nevíš režiséra Dana Svátka, hrál hlavního protagonistu Václav Jiráček. Navíc je jediným hercem, který ztvárnil dvě hlavní role v soutěžních filmech na letošním Finále.

Václav Noid Bárta ve filmu Kájínek, Zdroj: www.pragency.cz

Václav Noid Bárta ve filmu Kájínek, Zdroj: pragency.cz

Kontroverzní Kajínek

Film Kajínek bude mít premiéru v kinech v srpnu tohoto roku. Do Plzně ho přijeli představit producent a režisér Petr Jákl a Václav Noid Bárta, který k filmu nejen složil hudbu, ale také v něm hraje. O tiskovou konferenci na festivalu Finále byl velký zájem. Na otázku, zda se natáčení snaží někdo ovlivňovat, řekl režisér Jákl: „Točíme kontroverzní téma, takže je jasné, že jsme se setkali s tlaky z různých stran, ale očekáváme, že nejvíce jich přijde těsně před premiérou a po ní.“

Více informací o festivalu českých filmů najdete na filmfestfinale.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na letošním Finále se objevil Jánošík i Kajínek