×
TOPZINE.cz

Na jaře budou Postelový scény od Sto Zvířat

Po předloňském albu Rozptýlení pro pozůstalé, které získalo získalo Anděla v kategorii Album roku ska a reggae, vydá početná formace Sto zvířat novou desku. Ta by podle managera kapely Šimona Kotka měla vyjít 2. března pod názvem Postelový scény.

Bude se jednat už o sedmé řadové album skupiny, která míchá ska, reggae, rocksteady ale i swing v originální „zvířecí” hudbu. „Narozdíl od předchozího titulku Rozptýlení pro pozůstalé, které bylo věnováno posledním věcem člověka, nyní Zvířata přicházejí s třinácti písněmi pojednávajícími o sexu, jeho příčinách i důsledcích,” řekl Šimon Kotek z vydavatelství 100promotion.

Postelové scény vznikalo od června do prosince loňského roku v studiu Sono, kde byla mimo jiné natočená a smíchaná píseň Falling Slowly od Glena Hansarda a Markéty Irglové, která získala 24. února 2008 sošku Oscara za nejlepší filmovou píseň roku 2007. Mezi třinácti písněmi se na desce Sto zvířat objeví Erotickej film, Návod jak ji sbalit, Královna temných spádů či Víno s klokanem. Autorem všech textů je saxofonista Tomáš Belko. Hudbu napsali Jan Kalina a Karel Šváb.

„Máme za sebou asi nejúspěšnější rok zvířecí historie,” konstatuje kapela na svých internetových stránkách www.stozvirat.cz po proběhlé t-music Sto Zvířat tour, během které kapela zavítala do sedmi měst v republice.  Ve Velkém sále pražské Lucerny proběhl 25. listopadu oficiální křest maxisinglu. O všechny koncerty, na které bylo vstupné 120 Kč (kromě Prahy, kde byla cena 150 Kč) byl velký zájem.

Skupina Sto zvířat vznikla v roce 1990, kdy uspořádala své první vystoupení v Malostranské besedě. Zakládajícími členy byli klávesista Arnošt Hanf, zpěvačka Jana Jelínková, saxofonista Tomáš Belko, kytarista Petr Pivoňka, baskytarista Josef Doubrava a Jan Kalina zpívající a hrající na bicí. Z původní sestavy působí v dnešních Sto Zvířatech pouze Jan Kalina a Jana Jelínková.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..