Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na JamRock 2012 do Žamberku zavítá nejlepší festivalová kapela, Awolnation

Martin Peška

Martin Peška

20. 4. 2012

Headlinerem programu festivalu JamRock v Žamberku má být kapela Awolnation. Ta byla v USA označena za nejlepší festivalovou kapelu. V Česku je skoro nikdo nezná, ale pořadatelům to prý nevadí.

FOTO: Awolnation

„Sám fakt, že je domácí publikum nezná, nám nijak nevadí,“ říká ředitel festivalu Libor Pavlata a dodává: „Ve světě jsou to skutečné hvězdy a my dobře víme, že naši fanoušci nejsou taková stádní zvířata, jak se nám snaží vsugerovat rádia. Dobrou hudbu prostě poznají.“ Pavlata přitom poukazuje na videoklip s názvem Sail, který se za měsíc po zveřejnění těší z celkového počtu 11 milionů zhlédnutí.

Informace o festivalu
Účinkující: Awolnation (USA), Young Guns (UK), Adam Bomb (USA), Jane Helen (NOR), IllBilly HiTec (DE), KekoYoma (Chile), A Million Miles (D), Noctem (ES), No Name (SK), Wanastowi Vjecy, Anna K., Tomáš Klus, Mandrage, Mig 21, UDG a další
Datum: od čtvrtka 14. do soboty 16. června
Místo: Letiště Žamberk (Klostermannova, Žamberk)
Vstupné: v předprodeji online aktuálně za 450 korun

Indie-popoví Awolnation byli v USA označeni za nejlepší festivalovou kapelu a na kontě mají celkem tři platinové desky. „Awolnation, hlavní letošní headliner JamRocku je přesně ten typ kapely, o který tu jde. V Americe byli zvoleni nejlepší festivalovou kapelou roku, dostali platinovou desku, v Kanadě dokonce dvě,“ řekla pro TOPZINE.cz mluvčí festivalu Zdena Selingerová.

Letošní program festivalu se podle slov pořadatelů chystá představit v Česku dosud neobjevené zahraniční kapely a line-up doplnit o známější jména tuzemské hudební scény jako jsou například skupiny Wohnout, Vypsaná fixa, písničkář Tomáš Klus či Mandrage.

Jistotou jsou Britové, říká pořadatel

Za jistotu pro české fanoušky pořadatelé považují rockovou kapelu Young Guns, kterou tvoří muzikanti z britského Buckinghamshire a z Londýna. „Jistou dávku retra do line-upu pak vnese americký dřevní rocker Adam Bomb, který místy působí jako zjevení, pro které dosud neskončil přelom sedmdesátých a osmdesátých let,“ uvedla Selingerová.

V Žamberku mají vystoupit i StringerBessant, dva hlavní protagonisté loňských headlinerů Reef, kteří s doprovodnou kapelou představí svůj vedlejší projekt. Ze zahraničních formací jmenujme ještě dub-stepovou formace IllBilly HiTec nebo chilské skapankové Keko-Yoma.

Na Jam Rocku má letos vyrůst nové pódium jako jakási klubová scéna. Díky ní pořadatelé počítají v programu s navýšením počtu kapel o více než 30 % oproti minulým ročníkům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na JamRock 2012 do Žamberku zavítá nejlepší festivalová kapela, Awolnation