Menu
TOPZINE.cz
Technologie

Na jaké nové automobily se těšit v roce 2023?

Rok 2023 je tady a my pro vás máme přehled o tom, jaká nová auta nás v roce 2023 čekají a neminou. Některé vozy jsou dokonce už oficiálně potvrzeny, na některé detaily o jiných vozech si budeme muset ještě počkat.

Nejnovější generace oblíbených modelů z koncernu VW

Pro české řidiče se mezi nejzajímavější automobilové novinky roku 2023 jistě zařadí nové inovované modely vozů Škoda. Ve Škodovce se už nyní pečlivě připravují uvedení čtvrté generace Superbu a druhou generaci Škody Kodiaq.

Superb se bude vyvíjet bok po boku svého bratra VW Passat, se kterým sdílí i technický základ a místo výroby, konkrétně závod v Bratislavě. O Passatu již dnes víme, že se bude v Evropě prodávat pouze ve verzi kombi. Design Passatu si vezme na starost tým kolem Olivera Stefaniho. Velmi očekávaná je především implementace nového plug-in hybridního systému s benzinovým motorem 1.5 TSI s větší kapacitou baterie pro možnost jízdy čistě na elektřinu a rychlejší dobíjení.

Zásadní novinky chystá i Hyundai

České zákazníky bude jistě budou zajímat i novinky automobilky Hyundai. Nové generace se letos dočká například Hyundai Kona, která vyniká vyniká především odvážným designem a většími rozměry.  Modernizovaných verzí se dočkají také modely i10, i20, i30 a Tucson. Hlavní novinkou však bude očekávané SUV Hyundai Santa Fe, které tentokrát sází na netradiční hranatý design.

Pozadu nezůstává ani Honda

Honda CR-V se již představila v americké verzi, na evropskou specifikaci se ještě čeká, ale pravděpodobně se nebude zásadně lišit. Nové CR-V vypadá skvěle nejen zvenku, ale i uvnitř. Navíc dostane do vínku povedený hybridní pohon známý z Civicu.

Nejprodávanější model Mercedesu se také dočká nové verze

Začátkem roku 2023 by měl Mercedes představit inovovaný model GLC, tedy nejprodávanější model německého výrobce. Novinek s třícípou hvězdou však bude letos mnohem více. Kromě faceliftu třídy A a B se představí zcela nová třída E, která půjde přímo proti nové Audi A6 a BMW řady 5.

Renault představí nové SUV

Letošní rok se Renault zaměří především na představení SUV Austral, které má konečně opravdový potenciál uzmout pro Renault právoplatně místo v tomto segmentu. Těšit se můžete také na facelift crossoveru Renault Captur.

Šestá generace Audi A6 poprvé čistě na elektřinu

Šestá generace modelu Audi A6 je již za dveřmi a pro značku Audi bude opravdu přelomová. Kromě spalovacího motoru totiž nabídne také verzi čistě na elektrický pohon. Podle již odhaleného konceptu bude nová A6 opravdu krásný vůz.

Novinky BMW pro rok 2023

Bavorská automobilka pro letošek chystá hned několik zásadních novinek. První z nich je představení SUV s hybridním pohonem BMW XM. Faceliftu se dočkají také sourozenci BMW X5 a X6. Hlavní novinkou však bude soupeř pro výše zmíněnou Audi A6, tedy pětková řada BMW, která dostane na výběr nejen spalovací a hybridní motory, ale také čistě elektrickou verzi BMW i5. V letošním roce je opravdu na co se těšit. Na své si přijdou příznivci rodinných kombíků, SUV i luxusních vozů. Jaký vůz je váš favorit pro rok 2023?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na jaké nové automobily se těšit v roce 2023?