Menu
TOPZINE.cz
Sport

Na in-linech za hranice všedních možností

Samcová Jana

Samcová Jana

7. 10. 2009

In-line trasa (i cyklostezka) Děčín-Bad SchandauKaždý in-linový nadšenec jistě zná tu pomyslnou rivalitu mezi cyklisty a bruslaři. První si zoufají, že se buduje příliš málo cyklostezek, druzí tvrdí pravý opak a stěžují si na nedostatek kvalitního asfaltu pro in-line jízdu. Výborným kompromisem pro obě strany je trasa Děčín-Bad Schandau.

In-line trasa Děčín-Bad Schandau, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

In-line trasa Děčín-Bad Schandau, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Pokud byste chtěli projet celou trasu z Děčína do německé vesničky Bad Schandau, namažte si kolečka tak, aby Vám bez nehody vydržela plných 21 kilometrů. Celá trasa je určena především pro cyklisty, proto ne všude je povrch natolik kvalitní, aby se jej bruslaři pokoušeli sjet za každou cenu. První úseky cesty jsou navíc zejména pro motorová vozidla, proto chcete-li si užít pořádnou a bezpečnou in-line jízdu, stanovte si jako výchozí bod vesničku Dolní Žleb. Právě zde se nachází téměř dokonale hladký asfalt ideální pro bruslaře všech dovednostních kategorií. A bez přítomnosti automobilů.

Bad Schandau a Labské pískovce, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Děčín-Bad Schandau a Labské pískovce, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Celá stezka přesně kopíruje mohutný tok Labe, na jehož opačném břehu se lze kochat nádhernými skalními scenériemi Labských pískovců. Právem se tato trasa řadí mezi jednu z nejkrásnějších in-line stezek v ČR. Na česko-německé hranice jsou to z Dolního Žlebu necelé dva kilometry, poté už se kolečka prohánějí po německém území. Přestože je Schengenský prostor benevolentní, je vhodné s sebou mít občanský průkaz kvůli případné kontrole. Cesta dále pokračuje směrem na převoz Hřensko, vlakovou stanici Schöna, až po lávku Krippen. Z Schöny už je povrch poněkud hrubšího zrna, proto je lepší zvážit další cestu a případně se vrátit zpět do Dolního Žlebu.

Orientační mapa In-line stezky Děčín-Bad Schandau, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Orientační mapa In-line stezky Děčín-Bad Schandau, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Ve vesničce Dolní Žleb je možné občerstvení jak u stánku, tak v nedaleké restauraci. Provoz na trase Dolní Žleb-Bad Schandau není vůbec hustý, a to ani o letních víkendech. Některým bruslařům se cesta může zdát poměrně úzká, ale úžasné pískovcové skály a bohatá flóra tento nedostatek jistě několikanásobně vynahradí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na in-linech za hranice všedních možností