Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na Hip Hop Kempu 2009 panoval chaos! Fotogalerie uvnitř!

DSC00494Ráda bych napsala dobrý článek o tom, jak to na kempu probíhalo, kdo všechno vystupoval a jak se všichni účastníci festivalu bavili, ale bohužel nemůžu. Hip Hop Kemp 2009 byl jeden obrovský, neorganizovaný chaos, který jsme nejen my pocítily na vlastní kůži.

Velké množství securiťáků je na jednu stranu dobré, ono přiznejme si, tak velký počet lidí se musí nějak kočírovat, ovšem pokud má každý jiné informace, vzniká relativně nekontrolovatelný chaos. Proč to píši? Právě díky této informovanosti, jsme se musely několikrát stěhovat z kempu do kempu.  Ale nebyly jsme jediné, bylo tam více takových, kteří přenášeli stan přesně tak, jako šnek přenáší svůj domeček.

Další velký průšvih – hip hop peníze. Máte hlad? Tak vaše české koruny jsou vám naprosto k ničemu. Musíte je vyměnit za festivalovou měnu, která ovšem už nejde vyměnit zpět. Tohle a ještě mnohem víc určitě lidé pocítili, takže každoroční účastníci, doposud nezvyklí na tuhle novinku, byli lehce rozladění.

Někteří tam nepřijeli kvůli line-upu (přestože hlavním tahákem byl Američan Methodman, který však poslední dobou navštěvuje  ČR často), ale kvůli samotné festivalové atmosféře, kterou bohužel chyby organizátorů značně poznamenaly. Přesto ti, kteří se vydávali na hradecké letiště čistě a jen za hudbou, se určitě nenudili. Lady Sovereign, La Coka Nostra, Vladimir 518 nebo třeba slovenští Kontrafakti, to jsou jen někteří z těch, kteří bavili svým uměním přítomné.

Ale abych tady kemp jen nehaněla, musím uznat, že to, co jsme si mohli přečíst na stránkách, kemp splnil. Spousta atrakcí, obchůdků, stánků s jídlem, takže pokud někoho nebavil program, měl z čeho vybírat . Festival sám o sobě byl plný veselých, mladých lidí s velkou chutí se seznamovat, což se jim také dařilo. Navíc se festival koná na naprosto ideálním místě a pořadatel k němu zařídil i kyvadlovou dopravu zdarma, což se cení.

Věřím a doufám, že se lidé i tak pobavili, a že příště organizátoři vychytají některé komplikace a nedostatky. Ani já jsem nezanevřela na Hip Hop Kemp 2010.

Text: Hanka Skalníková

[imagebrowser id=38]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Hip Hop Kempu 2009 panoval chaos! Fotogalerie uvnitř!