Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na festivalu v Glastonbury se představí také U2

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

26. 2. 2011

FOTO: Irská hudební skupina U2Britští Coldplay, američanka Beyoncé a teď i irští U2 budou tvořit hlavní lákadla jednoho z nejslavnějších hudebních festivalů pod širým nebem. Ten se bude konat v Glastonbury v Anglii a to v červnu letošního roku.

FOTO: Festival Glastonbury

Festival Glastonbury, který je jedním z nejznámějších venkovních festivalů, Zdroj: archiv festivalu

Festival v Glastonbury, známý také jako Glast, byl dříve malým hudebním festivalem. Nyní je z něho, především díky anglickému farmáři Michaelu Eavisovi, jedna z největších hudebních akcí, na kterou se sjíždí kolem 150 tisíc fanoušků, kteří žijí po dobu festivalu ve stanech. Změnou oproti dřívějším dobám je také fakt, že nyní se na festivalu platí, kdežto dříve byl vstup zadarmo. Ovšem to souvisí právě se změnou organizace a především interpretů: na Glastu nyní hrají opravdové hvězdy hudebního nebe.

Nejinak tomu bude i letos. Svou účast již přislíbili Beyoncé, Coldplay a poprvé na Glastonbury vystoupí také irská formace U2. Tato kapela měla zahrát již loni, ovšem z důvodu operace páteře zpěváka Bona byli irští rockeři nuceni toto vystoupení odříct a místo nich se návštěvníkům představili Gorillaz.

U2 – Beautiful Day:

Účast skupiny U2 na letošním ročníku potvrdil jejich kytarista The Edge, který už na festivalu hrál – loni vystoupil jako host rockové skupiny Mouse. Na opětovné vystoupení, tentokráte však s U2, se těší: „Musím říct, že na tom jevišti je něco zvláštního a ikonického. Máme takovou radost, že můžeme hrát před nejúžasnějším festivalovým publikem na světě,“ uvedl The Edge.

Formace U2 vystoupí v pátek 24. června na pódiu Pyramid Stage, kde je mohou vidět až desetitisíce fanoušků, kteří budou stát na travnatém svahu. „Po zklamání z loňskému roku, kdy U2 nemohli hrát, jsme teď dvakrát nadšeni z vyhlídky na páteční večer,“ neskrýval nadšení ani hlavní organizátor Glastonbury Michael Eavis.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na festivalu v Glastonbury se představí také U2