Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na Eurovizi do třetice. A zase domů.

Martin Peška

Martin Peška

13. 5. 2009

gipsycz-600x338

Skupina Gipsy.cz, která byla vyslána jako zástupce České republiky v mezinárodní písničkové soutěži Eurovize do Moskvy, nepřešla přes první semifinálové kolo. Kterým písním dali televizní diváci přednost před Aven Romale?

V úterý 12. května zaznělo v moskevské Olympic Indoor Aréně 18 písní z úst interpretů reprezentující Černou Horu, Belgii, Bělorusko, Švédsko, Arménii, Andorru, Švýcarsko, Turecko, Izrael, Bulharsko, Island, Makedonii, Rumunsko, Finsko, Portugalsko, Maltu a Bosnu a Hercegovinu.

„Snažili jsme se ze všech svých sil abychom České republice neudělali ostudu a věříme, že jsme zanechali příznivý pocit v divácích doma i ve světě,“ vyjádřila se česká kapela na svých internetových stránkách a dodala: „Eurovision Song Contest skončí, ale soutěž o dobrou hudbu a Vaši přízeň pro nás nekončí nikdy. Těšíme se brzy na setkání na koncertech! Aven Romale! Aven Czech!“

Ačkoliv Gipsy.cz zahráli jako druzí v pořadí, po sečtení hlasů skončili až za hudebníky z Turecka, Švédska, Izraele, Portugalska, Malty, Finska, Bosny a Hercegoviny, Rumunska, Arménie a Islandu. Ti postupují do finále.

Gipsy.cz se tvoří po rockerech z kapely Kabát a zpěvačce Tereze Kerndlové trojlístek českých účastníků Eurovize, kteří do finále nepostoupili. Česko tak i letos opouští naděje na proslavení domácího interpreta jako se to podařilo například Švédsku a jeho čtveřici ABBA, která zvítězila v roce 1974.

Finálový večer Eurovize se uskuteční v sobotu 16. května, kdy zazní 25 písní. Jestli v sobotu vystoupí slovenské duo Kamil Mikulčík a Nela Pocisková, rozhodnou televizí diváci ve čtvrtek 14. května.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Eurovizi do třetice. A zase domů.