×
TOPZINE.cz

Na dalšího Roberta Langdona si ještě počkáte, vzkázal fanouškům Dan Brown

FOTO: Dan Brown v Praze
Dan Brown v Praze. Zdroj: Lucie Čížková, TOPZINE.cz

Záhadu v nové knize spisovatele Dana Browna bude opět řešit populární profesor symbologie Robert Langdon. „Jenže na knihu si budete muset ještě počkat,“ vzkázal čtenářům a čtenářkám sám autor. Studium potřebných materiálů mu totiž zabere opravdu hodně času.

FOTO: Dan Brown v Praze
Dan Brown v Praze. Zdroj: Lucie Čížková, TOPZINE.cz

I další kniha světoznámého autora Dana Browna bude v hlavní roli s profesorem symbologie Robertem Langdonem. Brown to prohlásil na knižním festivalu Sharjah International Book Fair 2014, kde byl čestným hostem, informoval The Bookseller.

Bude to ještě chvíli trvat

Jenže podle Browna, který pro svou novou knihu momentálně studuje potřebné materiály, si fanoušci a fanynky na další osud svého oblíbeného hrdiny ještě počkají.

„Naučil jsem se nepředvídat. Jsem ve fázi průzkumu. Některé knihy napíšete za dva tři roky. Takže nepředvídám a jen zkoumám do té doby, než budu vědět tolik, abych mohl napsat knihu. A to nějakou dobu trvá,“ vysvětlil světoznámý spisovatel, který se proslavil zejména románem Šifra mistra Leonarda.

Už před časem Brown prohlásil, že má v hlavě nápady na 12 knih. Jenže toto číslo se u něj neustále zvyšuje. „Každá kniha, kterou napíšu, zase přinese nápady na další tři nebo čtyři. Takže Robert Langdon rozhodně netrpí nedostatkem materiálu,“ uvedl spisovatel.

Dan Brown vsadil na jistotu. Zdroj: oficiální stránky autora
Dan Brown vsadil na jistotu. Zdroj: oficiální stránky autora

Brown je svou pečlivou přípravou a studiem materiálů pro psaní knih známý. Ostatně je to vidět i v jeho dílech. Věnuje se symbolům, náboženství či spiknutí, což je podle jeho názoru stále „bohatý svět k prozkoumání“. „Strávil jsem hodně času v Evropě studiem křesťanství, křesťanského umění i západní kultury.“

„Přál bych si, abych mohl psát knihy rychleji. Vyžadují totiž opravdu velké množství výzkumu. Na každou jednu stranu, kterou napíšu, padne deset dalších, které vyhodím,“ přiznal se Brown.

Brown pochválil i svého nakladatele Doubleday, že na něj s dokončením rukopisu netlačí. „Po vydání Šifry mistra Leonarda mi můj nakladatel řekl: ‚Podívej, tvůj život se mění, teď děláš i filmy a všechno kolem toho, chápeme to. Musíš ale napsat skvělé pokračování. Nechceme něco, co vychrlíš za šest měsíců. Chceme tě totiž na dalších deset let.‘ Takže mám podporu a respekt od mého nakladatele,“ svěřil se spisovatel.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..