Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Na Českou republiku padá Stín černého hvozdu

Jan Nohovec

Jan Nohovec

2. 6. 2009

Mnohaletá práce úspěšného povídkáře Míly Lince, kterého mohou znát někteří z časopisu Pevnost z povídek Krajina po bitvě, Šedá Lucie či Zlaté údolí případně z četných Drakobijců, kam přispěl například texty Přísahy mrtvým nebo Ve stínu havrana, konečně pomalu dospěla ke konci. Autor totiž dopsal svůj debutový román Stín černého hvozdu, který čtenáře zavádí do středověkého světa, který není až tak odlišný od toho našeho.

To ráno, kdy říčka Bělava přinese mrtvé tělo, se změní mnohé. Za zdmi Kozího hrádku se probudí zlo z Vrchoviny. Kejklíř Žibřid zaspí schůzku se smrtí. A Richard z Línavce, pán z Nemanic, chudý jak kostelní myš, se postaví démonům minulosti i nepřátelům z masa a kostí. Klasický fantasy příběh plný odvahy i zbabělosti, intrik i lásky, zrady i přátelství, vedoucího až za brány smrti. Ale svět není tak černobílý, jak by se mohlo zdát… (oficiální anotace)

Jak to tak z anotace vypadá, fanoušci pravé výpravné epické fantasy se mají na co těšit a vůbec jim nemusí vadit, že nová kniha je vlastně teprve autorovým prvním románovým počinem. Vynikající obálku ke Stínu černého hvozdu, která perfektně vystihuje atmosféru textu, namalovala známá kreslířka a harfenistka Jana Šouflová a podle zákulisních zpráv i vnitřní ilustrace Ondřeje Janovského budou stát za to. Debut Miloslava Lince vydává  3. června nakladatelství Straky na vrbě, a protože se jedná o stou publikaci tohoto vydavaelského domu, chystají se velké oslavy. Velkolepý křest knihy vypukne v úterý 9. června ve Smíchovské knihovně a křtít jej bude sedmero kmotrů sedmi druhy alkoholu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Českou republiku padá Stín černého hvozdu