Menu
TOPZINE.cz
Hudba

N.O.H.A.: Tak trochu jiná world music

Redakce

Redakce

19. 4. 2010

MC_ChevyN.O.H.A., tedy Noise Of Human Art, je bezpochyby jednou z kapel, které okamžitě upoutají pozornost. Když pro začátek pomineme tvorbu a originalitu, zaujme nás především složení, v jakém kapela hraje. Kosmopolitnější kapelu těžko nalezneme, v téhle partě se totiž sešlo šest hudebníků z pěti různých měst.

MC Chevy, Zdroj: n-o-h-a.com

MC Chevy, Zdroj: n-o-h-a.com

Jakousi hlavou kapely je Philip Noha, který pochází z Prahy a v kapele mu patří post saxofonisty. V popředí spolu s ním stojí také klávesista Jochen Eickenberg, původem z Kolína nad Rýnem. Ze stejného města pochází také baskytarista Tim Rashid a německé národnosti je i Tobias Belker z Essenu, hrající na bicí. Přímo posluchače však pravděpodobně nejvíce zasahuje zpěvačka Minerva Diaz Perez, charismatická španělka původem z Gijonu a její nejbližší kolega newyorčan MC Chevy.

Různorodost a původ kapely je směrodatný také pro její tvorbu. N.O.H.A. se nebojí škatulek a odvážně míchá breakbeat, drum´n´bass a world music, což spolu s okouzlujícím hlasem energické zpěvačky tvoří dynamickou pestrou hudební směs, která se otvírá posluchačům napříč generacemi. Kapela je originální, neoposlouchaná a živá a při vystoupení zahrnuje publikum pozitivní energií.

Minerva Diaz Perez, Zdroj: www.n-o-h-a.com

Minerva Diaz Perez, Zdroj: www.n-o-h-a.com

Kariéra N.O.H.Y. odstartovala albem Noise Of Human Art (1997), pokračovala deskami No Slack (2001), Next Plateau (2003) a zatím posledním počinem Dive In Your Life, vydaným v roce 2007. Mezi jednotlivými alby N.O.H.A. pilně koncertovala doslova po celém světě. Pokud byste chtěli sami okusit vystoupení N.O.H.Y., máte k tomu příležitost například na křtu zbrusu nového alba Respect The Menu, který proběhne 28. dubna v pražském Lucerna Music baru. Více o albu i chystané akci najdete zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

N.O.H.A.: Tak trochu jiná world music