Menu
TOPZINE.cz
Hudba

N.O.H.A. namíří své kroky do pražského Paláce Akropolis

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

9. 3. 2011

Už za týden, ve středu 16. března, vystoupí v Paláci Akropolis na pražských Vinohradech mezinárodní skupina N.O.H.A. Jedná se jejich jediné klubové vystoupení v Praze, na kterém pokřtí své nové album Die In The Process.

Foto: N.O.H.A.

Noise Of Human Art, Zdroj: palacakropolis.cz

Mezinárodní skupina N.O.H.A., neboli Noise Of Human Art, se opět vrací do Prahy, a to rovnou s novým albem. Zdá se tedy, že kapela plní své sliby fanouškům, že poslední album Respect The menu z roku 2010 bude mít pokračování. Koncert 16. března v pražském Paláci Akropolis bude jediným klubovým vystoupením N.O.H.A. v České republice pro tento rok.

N.O.H.A. to je směsice národností, od saxofonisty Filipa Nohy, který je původem z Čech, přes španělskou zpěvačku Minervu Diaz Perez, až po Tima Rashida, který je původem z Iráku. V jejich hudbě je cítit, že každý přináší do skladeb něco kulturně trochu odlišného, což z N.O.H.A. činí dost unikátní hudební těleso. Jejich tvorba je velice otevřená, až vzrušující, míchají se v ní drum`n`bass, breakbeat a world music. Na nové desce Die In The Process se posunuli více k musique noire.

Dá se očekávat, že Akropole pocítí nápor fanoušků, jelikož křest alba Die In The Process je jedinou příležitostí vidět tyto kosmopolitní muzikanty až do léta, kdy vystoupí třeba na festivalu Rock For Church(ill).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

N.O.H.A. namíří své kroky do pražského Paláce Akropolis