Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Mystická fialová je silnou barvou. Jak si s ní poradit?

FOTO: BorůvkyČekali jste, až v našem barevném seriálu přijde na řadu fialová? Konečně je to tady. Kdo má tuto barvu v oblibě, ať neváhá a jde s námi odhalit, jak a kde využít její přitažlivé až mystické tóny.

FOTO: Fialové oblečení

Neokoukaná kombinace fialové s neonově žlutou, Zdroj: Zara

Fialová je barvou duchovna, mystičnosti i srdečnosti. Vzniká sjednocením dvou opačných barevných pólů, modrého klidu a červené síly, které se navzájem vyrovnávají. Dokonce je známo, že tato barva pomáhá i při meditaci a působí na naše nevědomí.

Barva jen pro vyvolené?

V minulosti byla fialová znakem vznešenosti. Byla považována za nejdražší barvu, kterou si mohli dovolit jen ti nejbohatší. To už dnes naštěstí neplatí a módní návrháři na ni nezapomněli. Fialovou velice rádi kombinují s kteroukoliv jinou barvou. Hitem letní sezóny je dát dohromady její tmavé odstíny se sytě oranžovou, červenou nebo růžovou. Skvěle vypadá i s neonově žlutou nebo výraznou zelenou. Nemáte odvahu na do očí bijící barvy? Zkuste klasickou kombinaci s černou a bílou, to je elegance sama.

FOTO: Fialové svatební a společenské šaty

Co takhle fialové svatební šaty?, Zdroj: 1-svatebni-saty.cz

Ne každý odstín fialové se ale hodí pro každého. Blondýnky by měly sázet na světlejší odstíny. Naopak brunety a zrzky jsou na tom lépe a mají z čeho vybírat. Ladit k nim budou jak tmavé, tak i všelijaké výrazné odstíny.

Fialová barva je zajímavá ve všech svých tónech. Velice elegantně vypadá v kontrastu se starožitným barokním nábytkem. V případě, že se rozhodnete použít do místnosti její tmavý odstín, vykompenzujte ho světlými doplňky a nábytkem ze světlého dřeva nebo v bílé barvě. Rozzařte svůj šatník nebo interiér fialovou a sama uvidíte, jakou má sílu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mystická fialová je silnou barvou. Jak si s ní poradit?