×
TOPZINE.cz

Mylné představy o realitních kancelářích

Mýty o realitních kancelářích

Každý si pod spoluprací s realitní kanceláří něco představí. Představy jsou však často mylné a pravda leží někde úplně jinde. Pojďme tedy spolu vyvrátit zažité mýty, které už dávno neplatí.

1. Čím nižší provizi si makléř chce, tím lépe

Za kvalitu se platí. To jste si už jistě všimli. Zda jde o koupi nějakého výrobku, nebo o platbu za službu. Makléř, který se vám nabízí za příliš nízkou cenu, nebude kvalitní. Právě naopak. Snaží se vás ulovit a nalákat, což nakonec vyústí v problémy a zklamání. Ani nemluvě o tom, že každá realitní kancelář nabízí určitý balík služeb. Ideální je zvolit tu, která vám vše nabízí zdarma. Tak, abyste během prodeje nemovitosti nemuseli doplácet za právní úkony, odhady a podobně.

2. V žádném případě nepodepíšu exkluzivní smlouvu

Nechat si otevřené zadní vrátka se stalo zvykem v různých záležitostech. Při spolupráci s kvalitní realitní kanceláří byste na tento zvyk měli zapomenout. Nic není horší, než když jednu nemovitost prodává hned několik realitek, za různé ceny a s různými popiskami.

3. Začněme s vyšší cenou, kterou budeme postupně snižovat

Ideální je, pokud do inzerátu napíšete reálnou cenu. Do ceny je třeba zahrnout všechny faktory jako stáří a velikost nemovitosti, její umístění, stav, dostupnost, okolí a podobně. Odhad ceny nemovitosti by vám realitní kancelář měla v rámci balíčku služeb nabídnout.

4. Žádné služby, které nabízí realitní kancelář, nepotřebuji

Další mylná představa, kterou vám brzy realita vyvrátí. Nemovitost je nutné před prodejem připravit, nafotit, zdokonalit. Správný odhad ceny nemovitosti je také důležitý, protože nic nepůsobí méně profesionálně jako změny ceny. A ani nemluvě o právních a administrativních záležitostech, které jdou s prodejem nemovitosti ruka v ruce. Ještě stále si myslíte, že služby realitních kanceláří jsou zbytečné?

3/5 - (2 votes)
3/5 - (2 votes)


1 Komentář Mylné představy o realitních kancelářích

  1. Problematiku nelze paušalizovat, navíc je to velmi povrchně zpracováno. Vše – i práce realitek je jen o lidech. I u velké realitky je někdy i problém, najít někoho, kdo zajde kupř. na stavební nebo katastrální úřad. úřad a pod. Taky zajímavá je otázka „rezervační“ smlouvy a důsledky z jejího neplnění … Autora článku nepovažuji za znalého věci. Možná ale lépe umí psát třeba o zvířátkách, tuhém komunálním odpadu a pod. Smutné.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..