Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

My jsme to nevzdali aneb Příběhy 20. století

Katarína Straková

Katarína Straková

29. 10. 2009

drawingPíše se rok 2009 a celé Československo si připomíná radostnou událost, která nás potkala téměř přesně před dvaceti lety, 17. listopadu. Oslavujeme Den boje za svobodu a demokracii, ale nemůžeme při tom zapomenout na tragické události, které se v uplynulém století odehrály na území nejen Evropy, ale celého světa.

Mapa všech 11 míst, Zdroj: Post Bellum

Mapa všech 11 míst, Zdroj: Post Bellum

Od 29. října do 23. listopadu proběhne na jedenácti místech v centru Prahy výstava s půvabným názvem My jsme to nevzdali aneb Příběhy 20. století. Jde o pohledy lidí, kteří na vlastní kůži zažili nešťastné okamžiky, jež se u nás v minulém století staly.

Návštěvníci se mohou těšit na fotografie z 2. světové války, holocaustu, pověstného roku 1968 i 1989. Fotomateriál ale přinese i vzpomínky na Chartu 77 a tak dále.

Nezisková agentura Post Bellum, která za spolupráce několika dalších organizací výstavu pořádá, pro zájemce připravila i doprovodný program. Hned na úvod, 29. října, je na rozvrhu vernisáž na Hradčanském náměstí, 14. listopadu pro změnu proběhne tak zvaný Koncert pro hrdiny v metropolitním Rudolfinu. Tato hudební vložka bude oslavou pádu železné opony, podílet se na ní bude například kapela The Tap Tap, David Koller, Kamil Střihavka, Vladimír Merta a řada dalších.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

My jsme to nevzdali aneb Příběhy 20. století