Menu
TOPZINE.cz
Hudba

My Chemical Romance vyměnili černou za vtipné oblečky. Teď táhnou na Hradec

Radek Kolínský

Radek Kolínský

8. 5. 2011

Jeden z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších festivalů  u nás se letos může pochlubit opravdu našláplým line-upem. Po Bullet For My Valentine, Pendulum, SUM 41, Paramore a mnohých dalších dorazí na Rock for People 2011 také kapela My Chemical Romance.

FOTO: My Chemical Romance

My Chemical Romance v Kansas City, Zdroj: mychemicalromance.com

Skupina My Chemical Romance pochází z New Jersey. Vznikli těsně po teroristických útocích 11. září 2001.  Ty byly jakýmsi odrazovým můstkem pro jejich tvorbu a hraní. Frontman Gerard Way, původně knihkupec, na tuto událost napsal text k písničce Skylines & Turnstiles. Přibližně o rok později vydali album I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love. Tím si našli mnoho fanoušků, ovšem ještě větší úspěch nastal po vydání druhého CD.

logo Speciál Rock for People

To nazvali Three Cheers for Sweet Revenge a začali ho vytvářet během turné s Avenged Sevenfold. Deska se v roce 2004 stala velmi úspěšnou. Obsahovala hity jako třeba Helena, I’m Not Okay (I Promise) , The Ghost of You a další. Deska byla chtě nechtě přijata mezi nejzásadnější alba novodobého punkrocku. V tomto období také hráli jako předkapela Green Day na jejich American Idiot Tour. Koncert v Praze nakonec My Chemical Romance neodehráli, místo nich vystoupili domácí Clou.

Následující album The Black Parade vyšlo v roce 2006 a mohlo se pyšnit dost zásadním příběhem o mladíkovi, jenž umírá na rakovinu a uvědomuje si, že během svého krátkého života si téměř nic neužil. Možná díky tomu získali příliš nelichotivou nálepku emo kapela, což je naprosto zavádějící. Nebojím se říct, že toto album měli mnozí posluchači jako jeden velký hit. V tuto dobu se zadařilo a kapela vůbec poprvé koncertně navštívila Českou republiku – s neméně známou předkapelou Billy Talent.

Po téměř dvou letech přichází na scénu nová placka. Díky barevnosti videoklipů, kde je skupina navlečena do hrdinských oblečků, by se dalo říct, že jde ve tvorbě skupiny o něco zbrusu nového. Už žádné tmavé oblečení, černé linky pod očima, smutné výrazy v očích. Vzniklo album Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys, jež by se podle zmíněných dresů a zbraní à la Star Wars dalo přirovnat ke komiksárně Kick-Ass. Stejně jako u The Black Parade, tak i zde jde o desku příběhovou. Z tohoto CD mohou posluchači znát především skladbu Na Na Na.

My Chemical Romance hrají ve složení Gerard Way (zpěv), jeho bratr Mikey je baskytaristou kapely, elektrické kytary obstarávají Ray Toro a Frank Iero. Na postu bubeníka hraje Michael Pedicone.

Na Rock For People zahrají jak provařené fláky, tak i nové skladby z nové desky. Ať tak nebo tak, návštěvníci se mohou těšit na skvělou rockovou show.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

My Chemical Romance vyměnili černou za vtipné oblečky. Teď táhnou na Hradec