Menu
TOPZINE.cz
Hudba

My Chemical Romance hlásí rozpad. Přesné důvody zatím nejsou známy

Adam Vrána

Adam Vrána

23. 3. 2013

Americká rocková kapela My Chemical Romance se rozpadla. Skupina tuto skutečnost oznámila na svých internetových stránkách.

FOTO: My Chemical Romance

My Chemical Romance. Zdroj: Sony BMG

Z oficiálního prohlášení My Chemical Romance není jasné, z jakého konkrétního důvodu k rozpadu došlo. Kapela v krátkém příspěvku pouze uvádí, že se během svého dvanáctiletého působení dostala na zajímavá místa a že šlo o zkušenost, kterou nelze ničím vyvážit.

Skupina dále dodává, že jí bylo potěšení hrát s interprety, kteří jí byli vzorem, a zároveň poděkovala všem fanouškům a příznivcům, jež stáli po jejím boku.

Úspěchy a kontroverze

Kapela v čele s frontmanem Gerardem Wayem vznikla v roce 2001. Nedlouho po vydání debutu I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love vyšlo pod záštitou labelu Reprise Records komerčně úspěšné Three Cheers for Sweet Revenge, které neslo hned čtyři singly. Jedním z nich byl i track The Ghost of You, který má na YouTube přes 13,5 milionu poslechů.

V roce 2006 vyšlo pod stejným vydavatelstvím třetí album The Black Parade. Podobně jako předchozí počin disponoval čtveřicí singlů, mezi nimiž jednoznačně dominoval song Welcome to the Black Parade. Píseň se vyšplhala na první příčku britské hitparády a dlouhou dobu zněla i v éterech tuzemských rádií.

Krátce po vydání čtvrté desky Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys skupinu z dodnes neznámých důvodů opustil bubeník Bob Bryar. Žádné oficiální prohlášení ohledně Bryarova odchodu nebylo vydáno, kapela na své stránky pouze napsala, že šlo o rozhodnutí, které žádná z obou stran nenese lehce. Diskografii uzavírá loni vydané album Conventional Weapons.

V ČR se My Chemical Romance představili dvakrát – poprvé v roce 2007 spolu se skupinou Billy Talent a následně až na festivalu Rock for People v roce 2011. I navzdory četným technickým potížím tehdy odehráli pestrý set a i samotní návštěvníci jejich vystoupení hodnotili veskrze kladně.

Kromě úspěchů na hudebním poli se kapela potýkala s mnohými kontroverzemi. Jednou z nich je i přídomek EMO, proti němuž se Gerard Way vždy důrazně ohrazoval. „Tohle škatulkování je podle mě scestné,“ řekl v jednom z rozhovorů. „Dokazuje pouze omezenost těch, kteří nedokážou rozpoznat naši jedinečnost. Takoví lidé jsou nám leda k smíchu.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

My Chemical Romance hlásí rozpad. Přesné důvody zatím nejsou známy