Menu
TOPZINE.cz
Hudba

My Bloody Valentine vydávají po dvaceti letech nové album s názvem MBV

Jana Popelková

Jana Popelková

6. 2. 2013

FOTO: My Bloody ValentineIrská alternative rocková kapela My Bloody Valentine vydala po více než dvaceti letech nové album. Oznámila to jakoby mimochodem 27. ledna na koncertě a tento týden album nahrála na Youtube.

FOTO: My Bloody Valentine

My Bloody Valentine Zdroj: facebook.com

Mnoho fanoušků si myslelo, že tuto zprávu už nikdy neuslyší. Informace o zahájení internetového prodeje alba se na Facebooku objevila v sobotu večer. Muzikanti kolem frontmana Kevina Shieldse se v minulosti moc konkrétně o tvorbě nového alba nevyjadřovali, přestože s tvorbou nového materiálu začali už okolo roku 1996. O to větším překvapením byla tato zpráva pro fanoušky.

Album je již ke stažení za poplatek na stránkách kapely a k mání bude také na vinylu. V pořadí jde o třetí studiovku. V minulosti kapela prošla mnoha personálními změnami, nyní hraje ve složení Kevin Shields – zpěv, Colm Ó Cíosóig – bicí, Bilinda Butcher – kytara, zpěv a Debbie Googe – baskytara.

Zájem o stažení novinky způsobil dokonce dočasný výpadek webových stránek. Deska slibuje takový zvuk, u jakého My Bloody Valentine naposledy skončili. Posoudit to můžete na oficiálním kanálu kapely na Youtube, kde je novinka také zveřejněna.

My Bloody Valentine – She Found Now

Kapela vznikla v Dublinu v roce 1983, poslední album z roku 1991 se jmenovalo Loveless. Formace bývá řazena k zakladatelům žánru shoegazing. Název této odnože alternativního rocku poukazuje na fakt, že hudebníci při koncertech většinu času koukali na podlahu, protože museli obsluhovat různé pedály k vytváření zvukových efektů.

Seznam skladeb na MMV

1. She Found Now
2. Only Tomorrow
3. Who Sees You
4. Is This And Yes
5. If I Am
6. New You
7. In Another Way
8. Nothing Is
9. Wonder 2

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

My Bloody Valentine vydávají po dvaceti letech nové album s názvem MBV