Muzikálová parodie na Padesát odstínu šedi: méně erotiky, více vtipu

Erotický bestseller Padesát odstínu šedi britské autorky E. L. James se stal podkladem pro newyorské scénáristy a vzešel z něj muzikál. Jevištního představení, které dostalo název Cuff me: The Fifty Shades of Grey Musical Parody, se ujal producent Tim Flaherty.

FOTO: Padesát odstínů šedi
Předpremiéra muzikálové parodie slavila úspěch. Zdroj: Reprofoto youtube.com

K muzikálu, jenž oplývá vtipem, sepsali scénář Bradford McMurran, Jeremiah Alberse a Sean Devereux. „Četli jsme tu knihu a bylo nám trapně. Pak jsme se do toho ale dostali a od té doby jsme trávili čtrnáct hodin denně psaním, smíchem, vyhazováním nápadů a vracením se k nim,“ popsal průběh práce McMurran.

Extrém překryje děsivost

Ve středu 27.3. se po čtyřech měsících psaní a zkoušení konala předpremiéra před vyprodaným sálem, kde sklidila vesměs kladné ohlasy. Laurie E. Gardnerová, jež hrála postavu Anastasii Steelové, krátce po vystoupení řekla: „To jak jsme si všichni na jevišti blízcí, myslím dopomohlo k naprosté plynulosti a přirozenosti celého představení.“

Flahertymu přišel dle jeho slov převod pikantérií ze stránek knihy na jeviště docela lehký. „V podstatě šlo o to všechno hnát do extrému,“ vysvětluje. „Vezmete něco fádního a přeskupíte to tak, aby to bylo co nejbarvitější. Ten vtip už z toho pak vyplyne samovolně a všechna děsivost posléze zmizí.“

Oficiální premiéra muzikálu Cuff me: The Fifty Shades of Grey Musical Parody proběhně 3. května 2013. Tvůrci doufají, že úmyslné extrémy, které do muzikálu vkomponovali, autorku předlohy nijak neurazí.

 

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*