Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Muzikálová parodie na Padesát odstínu šedi: méně erotiky, více vtipu

Redakce

Redakce

3. 4. 2013

Erotický bestseller Padesát odstínu šedi britské autorky E. L. James se stal podkladem pro newyorské scénáristy a vzešel z něj muzikál. Jevištního představení, které dostalo název Cuff me: The Fifty Shades of Grey Musical Parody, se ujal producent Tim Flaherty.

FOTO: Padesát odstínů šedi

Předpremiéra muzikálové parodie slavila úspěch. Zdroj: Reprofoto youtube.com

K muzikálu, jenž oplývá vtipem, sepsali scénář Bradford McMurran, Jeremiah Alberse a Sean Devereux. „Četli jsme tu knihu a bylo nám trapně. Pak jsme se do toho ale dostali a od té doby jsme trávili čtrnáct hodin denně psaním, smíchem, vyhazováním nápadů a vracením se k nim,“ popsal průběh práce McMurran.

Extrém překryje děsivost

Ve středu 27.3. se po čtyřech měsících psaní a zkoušení konala předpremiéra před vyprodaným sálem, kde sklidila vesměs kladné ohlasy. Laurie E. Gardnerová, jež hrála postavu Anastasii Steelové, krátce po vystoupení řekla: „To jak jsme si všichni na jevišti blízcí, myslím dopomohlo k naprosté plynulosti a přirozenosti celého představení.“

Flahertymu přišel dle jeho slov převod pikantérií ze stránek knihy na jeviště docela lehký. „V podstatě šlo o to všechno hnát do extrému,“ vysvětluje. „Vezmete něco fádního a přeskupíte to tak, aby to bylo co nejbarvitější. Ten vtip už z toho pak vyplyne samovolně a všechna děsivost posléze zmizí.“

Oficiální premiéra muzikálu Cuff me: The Fifty Shades of Grey Musical Parody proběhně 3. května 2013. Tvůrci doufají, že úmyslné extrémy, které do muzikálu vkomponovali, autorku předlohy nijak neurazí.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzikálová parodie na Padesát odstínu šedi: méně erotiky, více vtipu