Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Muzikál Love Never Dies dobývá londýnská pódia, CD seženete i u nás

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

23. 3. 2010

love_never_dies2Andrew Lloyd Webber, největší osobnost současného světa muzikálů, přichází s pokračováním slavného The Phantom Of The Opera. Muzikál Love Never Dies měl světovou premiéru 10. března v Londýně a vedle sebe v něm září osvědčení herci Ramin Karimloo a Sierra Boggess.

CD k novému muzikálu A.L. Webbera Love Never Dies je už k dispozici i u nás. Zdroj: Cover CD Love Never Dies

CD k novému muzikálu A.L. Webbera Love Never Dies je už k dispozici i u nás, Zdroj: archiv

Díla tohoto britského skladatele, obstojného klavíristy a houslisty určitě znáte. Andrew Lloyd Webber se prosadil díky společnému projektu s Timem Ricem, britským textařem a autorem libret, jímž byla rocková opera Jesus Christ Superstar. Ve skvěle započaté kariéře Webber brzy pokračoval a jeho muzikál Cats z roku 1981 se stal naprostým hitem, což dokazuje i fakt, že se v repertoáru světových divadel objevuje dodnes, stejně tak i jeho další fenomén The Phantom Of The Opera, jehož premiéra se odehrála o pět let později.

Kromě těchto světově známých muzikálů stojí za to uvést i další Webberova díla. Evita, Whistle Down The Wind, The Woman In White a mnoho dalších jen potvrzují působivost jeho skladatelského talentu. Jesus Christ Superstar, Evita a The Phantom Of The Opera se dokonce dočkaly i svého filmového zpracování.

Návrat Fantoma

Nyní Webber přichází s pokračováním legendárního Fantoma, představením, které bylo přeloženo do patnácti jazyků a uvedeno v pětadvaceti zemích celého světa. Fantoma tentokrát ztvární Ramin Karimloo, jehož výkon v muzikálech Miss Saigon či Bídníci byl téměř nezapomenutelný. Po boku mu v hlavní ženské roli stojí Ariel z Malé mořské víly, Sierra Boggess.

Love Never Dies je podle kritiků to nejlepší, co Webber v poslední době napsal. Po osmi měsících v londýnských divadlech se produkce muzikálu přesune do New Yorku a pak i do Austrálie. U nás si pravděpodobně na jeho uvedení dlouho počkáme, ale už nyní je k dispozici k němu vydané CD.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Muzikál Love Never Dies dobývá londýnská pódia, CD seženete i u nás