Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Muzikál Kat Mydlář již navštívilo přes 100 000 lidí

David Mičke

David Mičke

7. 11. 2011

Kateřina Brožová, Tomáš Trapl (Kat Mydlář)Příběh o katu Mydlářovi byl v muzikálové podobě představen v Divadle Broadway teprve letos v únoru. Od té doby se vypracoval na jeden z komerčně nejúspěšnějších muzikálů u nás. Ve čtvrtek se tvůrcům dostalo jubilea v podobě 100 000. návštěvníka.

Kat Mydlář

Umělci byli náležitě odměněni.                                                                                      Foto: M. J. Polák

Česká muzikálová scéna je dlouhodobě dost pestrá. Muzikály přicházejí, chvíli se drží a poté záleží jen na přízni diváků, jestli se udrží. Kat Mydlář z broadwayských divadelních prken se těší vytrvalé přízni divácké obce. Hudbu k představení složil známý český popový zpěvák Michal David a texty má na svědomí frontman rockové skupiny Tři sestry Lou Fanánek Hagen. Režie se ujal zkušený Libor Vaculík.

Výroční představení bylo téměř vyprodané a diváci se mohli také těšit na Daniela Hůlku v titulní roli kata Mydláře. Zpestřením bylo obsazení Dorotky, Mydlářovy milé. Během večera se střídala Alžběta BartošováRadkou Fišarovou, která v poslední době kvůli těhotenství pravidelně nevystupuje. Zbývajících rolí se zhostili Josef Vojtek, Tomáš Trapl, Ladislav Spilka, Kateřina Brožová, Zdenka Trvalcová a další.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/kat-mydlar-100-000-divak/]

Po závěrečných ovacích se uskutečnilo slosování o sto tisícího diváka. Ten vyhrál lyžařský zájezd do Itálie pro dva. Originální vložkou byl další los, který korespondoval s katovskou tématikou více. Návštěvníci měli možnost vyhrát sekyru, se kterou by jistě neostrouhal ani pravý Jan Mydlář. Během slavnostního večera proběhlo také loučení s Radkou Fišarovou, která spolu s přáním pevného zdraví a brzkého návratu dostala dětskou postýlku.

Kat Mydlář bude v Praze stínat dál

O oblíbenosti představení svědčí také četnost prodaných CD. Kompilace muzikálových skladeb se prodává od března a již v říjnu byla oceněna zlatou deskou, načež následovalo vydání dvoudiskové Deluxe Edition.

Dosavadní úspěšnost zhudebněného vyprávění o pražském katu Janu Mydlářovi je zárukou toho, že dílo geniálního hudebníka Michala Davida z jeviště Divadla Broadway jen tak nezmizí a že se diváci budou moci ještě dlouhou dobu těšit z působivého příběhu protkaného podmanivou hudbou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzikál Kat Mydlář již navštívilo přes 100 000 lidí