Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Muži v říji na DVD: Přivábíme jelena, postavíme silnici aneb Na vesnici je nám hej

Jiří Hannich

Jiří Hannich

6. 4. 2010

Muzi-v-riji-1Život na vesnici má jistě svá specifika. Všichni se tu znají, víc si pomáhají, ale někdy si také mohou jít pořádně po krku. Ty pravé grády však venkovský život získává, když se vesnice rozhodne uspořádat mezinárodní soutěž ve vábení jelenů. Komedie Muži v říji režiséra Roberta Sedláčka, jež nyní přichází na DVD, s humorem vypráví o velkých věcech na malém místě.

Zdroj: distributor filmu

Muži v říji na DVD Zdroj: distributor filmu

Film

Děj filmu se odehrává v Mouřínově, malé vesnici na jihu Moravy, kde končí silnice. Místní obyvatele tato skutečnost velmi trápí, cítí se jako burani a hodlají udělat vše možné i nemožné, aby jejich víska byla průjezdná. Ideální příležitost jak na sebe upozornit se naskytne při Mistrovství Evropy ve vábení jelenů. Mouřenínský starosta pozve na akci samotného předsedu vlády a pokusí se ho přesvědčit, aby schválil výstavbu kýžené silnice. Jenomže když do hry vstoupí láska a místní přeborník ve vábení jelenů odmítne soutěžit, situace se nebývale zkomplikuje.

Režisér Robert Sedláček se v české kotlině řadí mezi uznávané dokumentaristy. V roce 2006 však také zaujal svým hraným debutem Pravidla lži, v němž především skvěle vykreslil psychologii jednotlivých postav. Muži v říji jsou tak trochu Sedláčkovou variací na Troškovy komedie Slunce, seno… (dál už si dosaďte sami) či Menzelovu legendární sondu do vesnického soužití Vesničko má, středisková, přičemž je zde naplno využito hereckých schopností protagonistů hlavních postav: Pavla Zedníčka jako starosty, Igora Bareše jako premiéra, dvojice Jaromír HanzlíkMarta Vančurová jako zatrpklých manželů atd.

Zdroj: distributor filmu

Muži v říji na DVD Zdroj: distributor filmu

DVD

Zvuk je v kvalitě Dolby Digital 5.1. Rovněž je nabízeno interaktivní menu, kde si lze navolit spuštění jednotlivých scén.

Žánr: Drama/Komedie

Stopáž: 120 minut

Režie: Robert Sedláček

Hrají: Igor Bareš, Jaromír Hanzlík, Marta Vančurová, Jaroslav Plesl, Marek Taclík, Pavel Zedníček, Eva Vrbková, Jiří Lábus aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muži v říji na DVD: Přivábíme jelena, postavíme silnici aneb Na vesnici je nám hej