Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Muzeum voskových figurín Grévin otevře pobočku v Praze, za 255 milionů

Martin Peška

Martin Peška

27. 3. 2013

Zástupci slavného soukromého muzea voskových figurín Grévin oznámili záměr otevřít pobočku v Česku. Měla by být otevřena do jednoho roku v Celetné ulici v Praze.

„Bude se jednat po Montrealu a Paříži o třetí pobočku velkolepé podívané ze světa největších hvězd filmového, hudebního či sportovního nebe,“ uvedla za Grévin pro TOPZINE.cz Béatrice de Reyniès.

Pařížské muzeum Grévin v loňském roce oslavilo 130 let od svého založení. Nápad na jeho vznik vzešel na konci 19. století od Arthura Meyera, novináře a zakladatele slavného deníku Le Gaulois, který dostal nápad prezentovat osobnosti nejen ve svém deníku pomocí fotografie, ale také trojrozměrně. Spojil tehdy své síly s karikaturistou, sochařem a návrhářem divadelních kostýmů Alfredem Grévinem, jehož jméno muzeum dodnes nese.

Do rozvoje muzea přispěl v roce 1883 i finančník Thomas Gabriel, který financoval mimo jiné i stavbu Eiffelovy věže a Théâtre des Champs-Élysées.

Muzeum vystavuje kolem 450 voskových figurín významných osobností a pomocí figurín návštěvníkům přináší i výjevy z dějin Francie, jako třeba zajetí Ludvíka XVI. v Templu, Johanku z Arku na hranici či Bartolomějskou noc. Voskové figuríny zachycují i významné okamžiky 20. století, jako první kroky člověka na Měsíci nebo pád Berlínské zdi.

Jaké osobnosti se objeví v české pobočce muzea Grévin ještě není jisté. Projekt by měl podle společnosti Compagnie des Alpes vyjít v přepočtu na 255 milionů korun. „Nyní po dobu maximálně jednoho roku budou probíhat přípravy na otevření a rovněž proběhne jednání s českými hvězdami, jejichž figuríny by se měly v muzeu objevit,“ dodala zástupkyně muzea Béatrice de Reyniès.

Dodejme, že jedno muzeum voskových figurín Praha v Celetné ulici má. Ve WAX Museu je možné setkat se tváří v tvář například s Michaelem Jacksonem, Harry Potterem, Jaromírem Jágrem nebo třeba Stalinem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzeum voskových figurín Grévin otevře pobočku v Praze, za 255 milionů