Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Muzeum Těšínska představí novou výstavu. K vidění budou zapomenuté skvosty!

Redakce

Redakce

7. 4. 2011

Konečně máte i vy možnost prohlédnout si exempláře, které doposud ležely v depozitáři Muzea Těšínska.

FOTO: Muzeum Těšínska, starožitná truhla

V Muzeu Těšínska najdete řadu velmi cenných unikátů, Zdroj: tesinsko-info.cz

Proces získávání hodnotných předmětů do muzejních sbírek je mnohdy velmi zdlouhavý a tak se může stát, že jsou tyto cenné sbírkové předměty vystaveny teprve po dvou i více letech od jejich nabytí. Muzeum Těšínska vystavuje novou sbírku předmětů, jež muzeum získalo v průběhu předchozích let.

Výstava Z nových přírůstků Muzea Těšínska představuje sbírky muzea získané darem v průběhu let 2009 a 2010. Výstava bude zahájena vernisáží dne 7. dubna v 16 hodin ve výstavní síni muzea. Jako nejpozoruhodnější kousek je připravena pozůstalost po Růženě Kovaříkové z Prostřední Suché, která se zabývala vyšíváním, plisováním a obtahováním knoflíků.

Jedná se o sadu předmětů z období první republiky. K vidění jsou unikáty jako obtahovací stroj Massag, desítky součástí k výrobě knoflíků, téměř nepoužité krabičky s vyšívacími nitěmi, ažurovací stroj Lintz & Eckhardt Berlin Maschine a razítka ke tvorbě předloh k vyšívání.

Tato výstava i přesto tvoří pouhý zlomek z celkového počtu 1 600 jedinečných exemplářů, jež jsou stále ukryty v depozitáři muzea.

Zahájení výstavy: 7. dubna v 16 hodin

Doba konání výstavy: 7. dubna až 26. srpna

Otevírací doba: pondělí až pátek: od 8:00 do 12:00 hodin a od 12:30 do 16:30 hodin

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzeum Těšínska představí novou výstavu. K vidění budou zapomenuté skvosty!