Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Muzeum MHD v Praze-Střešovicích otevře své brány pro veřejnost

Redakce

Redakce

31. 3. 2011

Máte rádi staré tramvaje a autobusy? Zajímá vás, v jakých dopravních prostředcích jezdili po Praze naši dědečkové a babičky?  Pak vás potěší, že 2. dubna zahájí Muzeum MHD v pražských Střešovicích svou další sezónu.

FOTO: Muzeum pražské MHD

Muzeum pražské MHD, Zdroj: dpp.cz

Je tomu již 120 let, co do pražských ulic poprvé vyjela elektrická tramvaj. Tento dopravní prostředek, který pochází  z dílny českého vynálezce a konstruktéra Františka Křižíka, se během následujících deseti let rozšířil do většiny míst v pražském centru. Později přibyly k tramvajím také autobusy a trolejbusy a nakonec v květnu 1974 i pražské metro. Zatímco trolejbusy od počátku 70. let 20. století v Praze už nespatříte, s ostatními dopravními prostředky se ale stále svézt můžete.

Historie v kostce

Dopravní podnik hl. m. Prahy otevřel Střešovické muzeum pražské MHD v květnu 1993. V současnosti si v prostorách této instituce můžete prohlédnout  více než čtyři desítky historických vozidel, stejně jako dobové fotografie, staré plánky tras MHD či dnes již neplatné jízdenky. V rámci expozice nechybí ani promítání pořadů s dopravní tématikou.

Mezi vystavenými exponáty najdete například autobus Škoda 706 RO, který patří mezi první vozidla tzv. trambusového typu, vůz metra řady 8171 a  z dnešního pohledu raritu, trolejbus Praga TOT č. 303 z roku 1936.  Pro příznivce akčnější zábavy je k dispozici okružní linka 91 historické tramvaje, která se vydává na svou cestu po Praze o sobotách, nedělích a svátcích. Jednou měsíčně se také zájemci mohou svést historickými vozy pražského metra.

FOTO: Muzeum MHD

Svezte se historickým vozem

Muzeum MHD v pražských Střešovicích

    Kde: Muzeum MHD – Vozovna Střešovice, Patočkova 4, Praha 5
    Kdy: Od 2. dubna 2011 od do 17. listopadu 2011, pouze o víkendech a státních svátcích
    Otevírací doba: Od 9:00 do 17:00
    Vstupné: Dospělí 35 Kč, děti od 6 do 15 let 20 Kč, sleva pro skupiny nad 15 osob

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzeum MHD v Praze-Střešovicích otevře své brány pro veřejnost