Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Muzeum Choco Story – sladký sen v centru Prahy

Redakce

Redakce

8. 4. 2010

Muzeum čokoládySbíhají se vám sliny při pomyšlení na sladkosti? A zejména pak chutnou jemnou čokoládu v jakékoliv podobě? Pak byste si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu jednoho z neobvyklých pražských muzeí – Muzea čokolády!

Muzeum Choco Story Praha, Zdroj: Archív muzea

Muzeum Choco Story Praha, Zdroj: Archív muzea

Toto, svým zaměřením neobvyklé muzeum, se nachází kousek od jednoho z turisticky nejvytíženějších míst Prahy – Staroměstského náměstí. Vchod najdete v ulici Celetná 10. Buď můžete vstoupit do Muzea a nechat se vtáhnout do sladce provoněné historie čokolády, nebo si můžete jít jenom zahřešit do obchůdku s čokoládou a bonbony, patřícího k Muzeu.

Pokud se rozhodnete investovat nějaký ten peníz za vstup do Muzea, rozhodně nebudete litovat. Do první, dějinné, části Muzea se dostaneme pomocí panoramatického zákoutí zpodobňujícího Mayskou a Aztéckou džungli. Tyto národy totiž jako první používali kakaová zrna. V této části se dozvíte všechno o původu a historii čokolády, můžete si prohlédnout velké množství historických artefaktů a pomalu začínat nasávat vůni čokolády, linoucí se z druhé části Muzea. V té se dozvíte za pomoci informačních tabulí a videa, jak se čokoláda zpracovává a vyrábí. Mohu vám zaručit, že při sledování videa se vám budou sbíhat sliny!

V závěru druhé části Muzea si můžete počkat na ukázku výroby pravých belgických pralinek. A tato ukázka rozhodně stojí za to. Jednak strávíte příjemné minuty v místnosti plné vůně čokolády, jednak se dozvíte o čokoládě něco nového, a navíc také dostanete na konci ukázky pořádně sladkou ochutnávku!

Třetí částí Muzea je expozice obalů a reklam na čokolády. Můžete se zde také podívat na některé výrobky z čokolády a marcipánu (např. ratlík v životní velikosti). Schválně, kolik čokoládových obalů si budete pamatovat z vašich dětských let? Na konci této poslední části Muzea je několik informačních tabulí, které vysvětlují a na pravou míru uvádějí nejrozšířenější mýty o čokoládě.

Muzeum Choco Story Praha, Zdroj: Archív muzea

Muzeum Choco Story Praha, Zdroj: Archív muzea

Celá expozice vás zavede zpět na pokladnu, kde si můžete zakoupit nějaké čokoládově laděné suvenýry jako jsou trička, figurky nebo čokoládové plátky, které se používají při výrobě belgických pralinek. Pokud vás nabídka suvenýrového krámku neláká, můžete využít spojovací chodby, která vás dovede do krámku s bonbony a čokoládou, který jste viděli už z ulice. Tam určitě každý z vás stráví hodnou chvíli při výběru cukrovinek, čokolád, lízátek, bonbonů všech možných příchutí, čerstvého ovoce namočeného v ještě horké čokoládě a všelijakých jiných dobrot. Chvíle v tomto obchodě vám zpříjemní občasná ochutnávka bonbonů, výborně názorná a skvělá ukázka jejich výroby, a v neposlední řadě také video, které ukazuje čokoládu v nejrůznějších podobách.

Návštěvu tohoto Muzea doporučuji všem milovníkům lahodné čokolády a také těm, kteří si rádi zamlsají na čemkoliv sladkém!

http://www.choco-story-praha.cz/cz/

ADRESA:
Celetná 10, Praha 1

OTEVÍRACÍ DOBA:
denně od 10:00 do 19:00

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
částečně (do obchodu ano, v Muzeu bude problém s úzkými chodbami)

NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
ano

TIP NA JÍDLO:
jahody a ananas v mléčné čokoládě (135Kč)

HODNOCENÍ:
Jídlo 5***** Obsluha 4**** Atmosféra 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzeum Choco Story – sladký sen v centru Prahy