×
TOPZINE.cz

Muzeum aut v Los Angeles je moc fádní. Dostane dynamický ocelový plášť

FOTO: petersen1

Muzeum automobilů v Los Angeles se pyšní spoustou zajímavých exponátů, ne tak už ale zajímavou fasádou. Poněkud fádní budova teď ovšem dostane nový kabát, a to rovnou ve futuristickém stylu.

Plášť z rudě podsvícených ocelových plátů, jenž má budovu obalit, totiž víc než co jiného připomíná právě rychlost a adrenalin, které jsou se silnými stroji neodmyslitelně spojeny. Petersenovo automobilové muzeum v roce 2014 oslaví dvacáté výročí své existence; právě s oslavou jubilea tak souvisí celková rekonstrukce objektu. Ujme se jí firma Kohn Pedersen Fox.

„Petersenovo muzeum je doslova zásobárnou těch nejbáječnějších aut, která kdy brázdila silnice světa. Jeho fasáda však postrádá jakýkoliv nápad. Aby taky ne, když to původně byl obyčejný obchoďák,“ směje se Trent Tesch, vedoucí projektu. „Zkrátka chceme, aby Petersenovo muzeum zaujalo návštěvníky na první pohled.“

Dokončení rekonstrukce je plánováno na rok 2015. Mezitím si můžete prohlédnout alespoň působivou vizualizaci, kterou muzeum pověsilo na své webové stránky. Pravdou je, že za takový návrh by se nemusel stydět ani ten nejzarytější futurista!

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..