Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Muzeum aut v Los Angeles je moc fádní. Dostane dynamický ocelový plášť

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

2. 9. 2013

Muzeum automobilů v Los Angeles se pyšní spoustou zajímavých exponátů, ne tak už ale zajímavou fasádou. Poněkud fádní budova teď ovšem dostane nový kabát, a to rovnou ve futuristickém stylu.

[nggallery id=2516]

Plášť z rudě podsvícených ocelových plátů, jenž má budovu obalit, totiž víc než co jiného připomíná právě rychlost a adrenalin, které jsou se silnými stroji neodmyslitelně spojeny. Petersenovo automobilové muzeum v roce 2014 oslaví dvacáté výročí své existence; právě s oslavou jubilea tak souvisí celková rekonstrukce objektu. Ujme se jí firma Kohn Pedersen Fox.

„Petersenovo muzeum je doslova zásobárnou těch nejbáječnějších aut, která kdy brázdila silnice světa. Jeho fasáda však postrádá jakýkoliv nápad. Aby taky ne, když to původně byl obyčejný obchoďák,“ směje se Trent Tesch, vedoucí projektu. „Zkrátka chceme, aby Petersenovo muzeum zaujalo návštěvníky na první pohled.“

Dokončení rekonstrukce je plánováno na rok 2015. Mezitím si můžete prohlédnout alespoň působivou vizualizaci, kterou muzeum pověsilo na své webové stránky. Pravdou je, že za takový návrh by se nemusel stydět ani ten nejzarytější futurista!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzeum aut v Los Angeles je moc fádní. Dostane dynamický ocelový plášť