Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Múza Mia Farrow inspirovala k návratu do 60. let. Podívejte se na retro kolekci

Petra Červená

Petra Červená

24. 4. 2012

Erin Fetherston představila kolekci inspirovanou filmovou hvězdou 60. let Miou Farrow. Rozverná, smyslná i nevinná, taková je kolekce návrhářky s přídomkem americký triumf francouzské couture.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Erin Fetherston

Léto v pastelových barvách s poletujícími motýlky. Zdroj: erinfetherston.com

Erin Fetherston se narodila a vyrůstala v San Francisku, studovala na Berkeley a po získání bakalářského titulu zamířila do Paříže na Parson School of Design. Po absolutoriu v roce 2004 představila svou první couture kolekci v Paříži pro jaro 2005.

Hledání nezaměnitelného podpisu

Mnozí návrháři díky podobnosti splývají dohromady. Jejich tvorba nemá šťávu, náboj, originalitu.

Erin vytváří kolekce, které umějí být éterické, bohémské i nezkažené a čisté. Zkrátka typicky ženské, od zasněné víly po koketní nymfu.

FOTO: Ateliér Erin Fetherston

Ateliér Erin Fetherston

Na jedné dovolené, strávené se snoubencem a jeho rodinou, odhalila pokladnici inspirace u své budoucí tchyně. Staré textilie, ručně vyráběná a malovaná krajka přiměly Erin vytvářet kolekce pro ženy, ve kterých se pere nostalgie po letech minulých s inovacemi módního světa současnosti.

Z Paříže do NYC

V roce 2007 se návrhářka přestěhovala do New Yorku, kde od té doby prezentuje na fashion weeku svoji tvorbu.

Od nesmělých začátků se přes tápání a hledání dostala do středu zájmu módního průmyslu. Dočkala se nadšených kritik módních fanoušků, jako je například Kirsten Dunst, Karen Elson či Zooey Deschanel.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Erin Fetherston

Přípravy na focení kolekce

Poslední kolekce jaro/léto 2012 je oslavou svobodomyslných šedesátých let s malou přidanou hodnotou. Erin všechny skici kreslila pro svoji múzu Miu Farrow.

Štíhlá blondýna s krátkými blond vlasy a výraznýma očima se stala předobrazem krátkých šatů áčkového střihu v bílé, černé a oranžové.

Motýlí křídla na hot pants

Nevinnost se odráží v růžových šatech s upnutým límcem ke krku, přes které září černá krajka. Rozvernost je obsažena v navrstvených černobílých šatech s kolovou sukní. Čistotu evokuje hedvábná blůza s límečkem a sukní s jemnou krajkou, pod níž prosvítá žlutá spodnička.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Erin Fetherston

Dlouhé či krátké, elegance nebo romantika, toť otázka

Romantické duše ocení černé šifonové šaty s potiskem motýlů. Ženám, které upřednostňují kalhoty, toho Erin příliš nenabídla, snad jen hot pants s barevnými motýlky nebo v hedvábném provedení a v rudé barvě. Vášnivost se prodrala na výsluní v podobě čača šatů s třásněmi či volánky.

Podle návrhářky je čas protančit jaro a léto ve veselých šatech. I když jsou v životě dny, měsíce i léta, kdy tanec a smích je to poslední, na co si vzpomenete, vždy se najde barevný záblesk, který přehluší pláč a černá se alespoň na moment ukáže jako špatná volba.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Múza Mia Farrow inspirovala k návratu do 60. let. Podívejte se na retro kolekci