Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Muž znásilňoval ženy, aby docílil instalace kamer v domě, kde bydlel

ČTK

ČTK

5. 10. 2015

Moskevská policie zatkla osmatřicetiletého muže, podezřelého ze série znásilnění v okolí svého bydliště. Po dopadení tvrdil, že ženy přepadal jen proto, aby přiměl sousedy k souhlasu se zaměstnáním domovnice a s instalací kamer v domě v zájmu zvýšení bezpečnosti. Muži hrozí deset let vězení.

znasilneni_domaci_nasili_zena

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Podezřelý Alexandr Davydov, který pracoval jako strážce v supermarketu, podle vyšetřovatelů obvykle následoval svou oběť k výtahu, ve kterém předem fingoval poruchu – na schodišti pak ženu zastrašil nožem či paralyzérem, aby se nebránila. Šokované oběti nedokázaly podrobněji popsat násilníka, který se jim držel za zády.

„V roce 2008 jsem přišel při dopravní nehodě o ženu. Od té doby žiji sám. Absenci kamer a domovnice v domě, kde žiji, považuji za nebezpečí pro mne i pro ostatní. Abych na to upozornil, rozhodl jsem se přepadat ženy. Začal jsem od našeho domu,“ řekl podle serveru Newsru.com Davydov vyšetřovatelům.

Posléze začal ženy přepadat i v dalších čtvrtích. „Dělal jsem to proto, abych připoutal co nejvíce pozornosti k problémům bezpečnosti a aby se zprávy o přepadání žen rozšířily po celé Moskvě,“ tvrdil.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muž znásilňoval ženy, aby docílil instalace kamer v domě, kde bydlel