Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Muž roku 2009 – Martin Zach

Lucie Vrožinová

Lucie Vrožinová

14. 2. 2010

muz-roku-2009Příběh sympatického mladého muže Martina Zacha je dechberoucí. Jen pouhý den po výhře v soutěži Muž roku se Martinův život změnil o 180 stupňů. Když se druhý den lidé dočetli v médiích o Martinově vážném zranění, nemohli uvěřit.

Foto: archiv fanouška

Foto: archiv fanouška

Martin Zach se narodil 13. listopadu 1985 ve Vrchlabí. Od malička se věnoval zimním sportům, konkrétně běžeckému lyžování. Tomu se věnoval závodně spoustu let, dokonce reprezentoval ČR a nepochybně v něm byl také velmi úspěšný. S vrcholovým sportem skončil z důvodu rozporů se Svazem lyžařů ČR počátkem roku 2009. Martin však využil svých znalostí ze sportu i při obhajobě své bakalářské práce s názvem Regenerace a výživa běžců na lyžích při závodě ve sprintu. Martin byl vždy vzorným studentem. Nejprve studoval gymnázium v Novém Městě na Moravě a hned po maturitě byl úspěšně přijat na Masarykovu univerzitu v Brně. Mezi Martinovy koníčky patří jednoznačně sport, a to sjezdové lyže, horské kolo a adrenalinové sporty.

Martin se 28. srpna 2009 stává s přehledem vítězem desátého ročníku prestižní soutěže Muž roku v Náchodě. Ještě ten večer sděluje novinářům své nadšení, radost, dojmy a plány do budoucna. Všichni se z jeho výhry radují, Martin je středem pozornosti, každá žena touží být v jeho blízkosti, ale to ještě vůbec nikdo netuší, co se stane den poté.

Osudnými se Martinovi staly skoky na lyžích do vody, při kterých utrpěl vážná zranění. Ihned po pádu byl převezen do motolské nemocnice, kde šel okamžitě na operační sál. Poté vyřkli lékaři krutý ortel – Martin ochrnul a už nikdy nebude moci chodit, a pokud bude mít velké štěstí, tak možná za 5 let pohne částečně rukama. Ovšem zanedlouho lékaři poskytují skvělou zprávu! Martin může částečně hýbat horními končetinami! Dokonce je na tom tak dobře, že se může sám bez cizí pomoci pohybovat na vozíku a ovládat bez problému PC, díky kterému zůstává nadále v kontaktu s okolním světem. Do nohou se mu cit ještě nevrátil, avšak Martin poctivě několikrát denně rehabilituje a nepřestává věřit, že se stane druhý zázrak a jednou se na nohy zase postaví. Budeme tedy Martinovi přát pevnou vůli a hlavně brzké uzdravení!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muž roku 2009 – Martin Zach