Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Muž dosud používal 10 let starý telefon Nokia. Operátor mu ale znemožnil ho používat

V Americe má jeden zákazník operátora AT&A stále 10 let starou Nokii. Kvůli modernizaci sítě mu ale přístroj již nebude fungovat.

Doby se mění. Dnes je zkrátka in ohromovat své okolí nejmodernějšími telefony. Někteří uživatelé se dobrovolně zbavují i jenom dva roky starého telefonu, aby jej mohli vyměnit za nejnovější řadu.

Přesto na světě existuje minimálně jeden vlastník mobilu, který odolává módním trendům a stále spoléhá na starou Nokii. Bojí se pavučin na displeji a pádu přístroje do záchodu a tak na archaický mobil nedá dopustit.

Věrný fanoušek Nokie si svůj model koupil v roce 2005. V té době Barrack Obama nastupoval do Bílého domu, princ Charles se oženil s Kamilou a v České republice ještě fungoval operátor Oskar, než ho v témže roce spolkl jeden nadnárodní mobilní gigant. Stará Nokia toho tedy zažila opravdu hodně.

Stará Nokia bude do konce roku k ničemu

Nyní se ale nad starou Nokií začalo smrákat. Uživatel totiž dostal od svého operátora AT&T esemesku, že síť bude v prosinci modernizována a přístroj mu již nebude fungovat. Skončí tak éra mobilů, na kterých si jejich držitelé mohli zahrát legendární hry Space Impact a Hada.

Jeden známý držiteli Nokie poradil: „Řekni jim (operátorovi): ‚Díky, že si nyní kvůli vám musím koupit nový telefon. Ten starý mi stále funguje… Jestli chcete, abych u vás stále zůstal, dejte mi nový telefon!‘“

Není známo, o jaký konkrétní typ Nokie se jedná. Jedno je ale jisté: nejpozději od příštího Nového roku bude starý telefon zbytečný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muž dosud používal 10 let starý telefon Nokia. Operátor mu ale znemožnil ho používat