×
TOPZINE.cz

Muž dosud používal 10 let starý telefon Nokia. Operátor mu ale znemožnil ho používat

Stará nokia nebudu fungovat
Zdroj: Shutterstock.com

V Americe má jeden zákazník operátora AT&A stále 10 let starou Nokii. Kvůli modernizaci sítě mu ale přístroj již nebude fungovat.

Stará nokia nebudu fungovat
Zdroj: Shutterstock.com

Doby se mění. Dnes je zkrátka in ohromovat své okolí nejmodernějšími telefony. Někteří uživatelé se dobrovolně zbavují i jenom dva roky starého telefonu, aby jej mohli vyměnit za nejnovější řadu.

Přesto na světě existuje minimálně jeden vlastník mobilu, který odolává módním trendům a stále spoléhá na starou Nokii. Bojí se pavučin na displeji a pádu přístroje do záchodu a tak na archaický mobil nedá dopustit.

Věrný fanoušek Nokie si svůj model koupil v roce 2005. V té době Barrack Obama nastupoval do Bílého domu, princ Charles se oženil s Kamilou a v České republice ještě fungoval operátor Oskar, než ho v témže roce spolkl jeden nadnárodní mobilní gigant. Stará Nokia toho tedy zažila opravdu hodně.

Stará Nokia bude do konce roku k ničemu

Nyní se ale nad starou Nokií začalo smrákat. Uživatel totiž dostal od svého operátora AT&T esemesku, že síť bude v prosinci modernizována a přístroj mu již nebude fungovat. Skončí tak éra mobilů, na kterých si jejich držitelé mohli zahrát legendární hry Space Impact a Hada.

Jeden známý držiteli Nokie poradil: „Řekni jim (operátorovi): ‚Díky, že si nyní kvůli vám musím koupit nový telefon. Ten starý mi stále funguje… Jestli chcete, abych u vás stále zůstal, dejte mi nový telefon!‘“

Není známo, o jaký konkrétní typ Nokie se jedná. Jedno je ale jisté: nejpozději od příštího Nového roku bude starý telefon zbytečný.2 Komentáře Muž dosud používal 10 let starý telefon Nokia. Operátor mu ale znemožnil ho používat

  1. Máme doma Nokii 5110 z roku 1999. A stále spokojeně slouží. Pouze je potřeba vždy po několika letech vyměnit akumulátor. Kupodivu ještě dnes není problém sehnat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..