×
TOPZINE.cz

Muž brutálně znásilnil ženu na Přerovsku před jejími dětmi. Odpyká si 11 let vězení

znasilneni_domaci_nasili_uder_biti
ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Za loňské znásilnění ženy v Přerově si pětadvacetiletý Marek Tvrdoň odpyká definitivně ve vězení 11 let. Ženu znásilnil podle rozsudku v přítomnosti jejích dvou dětí. Skupinu jedoucí na kole přepadl u železničního podjezdu. Případ vyvolal ve městě velké emoce a obavy. O několik dní později byla totiž ve městě znásilněna další žena, i tohoto pachatele se podařilo policistům následně dopadnout. Podle policie se přitom oba muži znali a byli drogově závislí. Tvrdoň, který byl již v minulosti šestkrát soudně trestán, veškerou vinu u soudu popřel.

znasilneni_domaci_nasili_uder_biti
ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Muže soud poslal do vězení za znásilnění, vydírání a krádež. Hrozila mu sazba pět až 12 let. Podle soudu jde o více trestných činů, čin spáchal s rozmyslem a navíc byl v minulosti již několikrát trestán. “Za této situace nelze tento trest označit za trest nepřiměřený,” uvedl předseda senátu Vladislav Šlapák. Také podle žalobce Mariána Kollára je trest na místě.

Pachatel podle rozsudku přepadl ženu s dětmi loni v srpnu v přerovské místní části Předmostí. Policie tehdy uvedla, že pachatel si místo vytipoval a schoval se. Nalámal při tom větve do kříže a donutil tak cyklisty zastavit. Nejprve zastoupil cestu mladší dívence, které jela na kole první a poté i její starší sestře a matce. Ženě dal nůž na krk; matka křičela, ať děti utečou, ale muž je donutil vrátit se zpět s tím, že matku podřeže.

Děti se poté vrátily, žena musela poškozenému dát telefon a pachatel je odvedl do travnatého prostoru. Matka s dětmi se znovu pokusila o útěk, ale muž je dohnal. Ženu poté před plačícími dětmi znásilnil. Následně jim vyhrožoval, že si je vyfotil a že pokud něco řeknou, najde si je, znásilní děti a všechny zabije. Žena podle znalců po činu prožívala posttraumatické stavy, s potížemi včetně poruch spánku se musely vypořádat také děti.

Skutek se stal v pátek, Tvrdoň byl zatčen následující den. Během první rekognice, kde jej žena nepoznala, podezřelý policistům z policejní budovy utekl. Dopadli jej znovu v následujících dnech. Muže při druhé rekognici již žena i děti poznaly. Tvrdoň, který poté skončil ve vazbě, veškerou vinu popřel. Podle jeho obhájce se na těle poškozené nenašla žádná stopa, upozornil i na to, že při první rekognici pachatele napadená nepoznala. Mladík měl v té době navíc prý intenzivní vztah a se svou dívkou si pronajal byt. Podle předsedy senátu však jeho vinu prokázaly všechny tři poškozené.

Druhé přepadení se stalo v Přerově ve Škodově ulici o 14 dní později. Čtyřiadvacetiletý mladík zde znásilnil ženu, která šla na nádraží. Napadená se dovolala pomoci u kolemjdoucí. I v tomto případě se policistům podařilo násilníka vzápětí vypátrat. Pomohli jim k tomu záběry z jednoho baru i kamerové záznamy městské policie. Podle policistů byli oba muži závislí na drogách a znásilňovali pod vlivem pervitinu.

Autor ČTK1 Komentář Muž brutálně znásilnil ženu na Přerovsku před jejími dětmi. Odpyká si 11 let vězení

  1. Víte co dělat s takovými šmejdy? Uříznout mu ho anebo ho pověsit za kulky do průvanu, můj muž by ho dle největší pravděpodobnosti nechal odrovnat, pěkně pomalu ale jistě. Akorát nevím, kde by k tomu došlo, snad v soudní síni?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..