Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Music Infinity v Akropoli představí sofistikované elektro z Londýna

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

12. 4. 2011

Trojice projektů, Marconi Union, Echaskech a Digitonal, představí 16. dubna v pražském Paláci Akropolis tvorbu londýnského labelu Just Music. Dlouhodobá série Music Infinity už tuto sobotu představí zajímavou ochutnávku evropské hudební tvorby.

Foto: Digitonal

Duo Digitonal vystoupí v rámci Music Infinity v Paláci Akropolis, Zdroj: palacakropolis.cz

Chytré beaty se zvuky smyčcových nástrojů v podání dua Digitonal, spletité rytmy projektu Echaskech a éterická ambientní atmosféra, do které Marconi Union rádi vpustí i klasické nástroje. Na to vše se mohou těšit všichni, kteří 16. dubna dorazí do Paláce Akropolis na pražských Vinohradech. V rámci série Music Infinity se zde představí zástupci britského nezávislého labelu Just Music.

Label Just Music založil v roce 2001 John Benedict, který získával zkušenosti pod značkou China Records, u které vydávali například Morcheeba, nebo Levellers. Portfolio Just Music sahá od klubové elektroniky, přes indie folk, až po ambient.

Do Prahy se již potřetí přijede představit zřejmě největší hvězda labelu, projekt Digitonal. Klarinetista, skladatel filmové hudby a klávesový virtuóz v jedné osobě, Andy Dobson, hrál pod hlavičkou Digitonal už od konce devadesátých let, klíčovou ingredienci do své hudby ale našel až po setkání s egyptským houslistou Samy Bishai na začátku tisíciletí.

Jejich fúze moderní klasiky a elektroniky jim vynesla srovnání s Orbital nebo The Orb, ale třeba také Stevem Reichem či Philipem Glassem. „Pohybujeme se v žánru, kde se dá zúročit spousta různých hudebních vlivů od vážnohudebního minimalismu až po beaty značky Warp,“ říká k tomu Andy Dobson.

Do Prahy tentokrát přijedou také britští elektroničtí kutilové Richard Talbot a James Crossley, které v minulém roce doplnil i hudebník Duncan Meadows. Své éterické ukolébavky splétají z elementů dub-techna, jazzu, ambientu i klasiky a zvou s nimi posluchače do světa polospánku, ze kterého se vám nebude chtít nikdy odejít.

Andy Gillham a Dom Hoare začínali v polovině devadesátých let jako drum’n’bassoví DJové, ale postupem času jejich sound zmutoval do podoby inteligentní elektroniky, která čerpá z vlivů Kraftwerk, Orbital i electro hip hopu. Jejich poslední album Shatterproof nabídlo i výlety do oblasti dubstepu, o to zajímavější a překvapující může být právě jejich debutové vystoupení v rámci showcase labelu Just Music, 16. dubna v Paláci Akropolis.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Music Infinity v Akropoli představí sofistikované elektro z Londýna