Muse museli na koncertech uplácet. Pyrotechniku by jim jinak nepovolili

FOTO: Muse
Muse. Zdroj: oficiální facebook kapely

Frontman anglické kapely Muse Matt Bellamy prozradil, že kapela musela na různých koncertech nabízet úplatky, aby vůbec mohla ukázat svou show v plné parádě. Jejich extravagantní vystoupení totiž zahrnuje pyrotechniku a různé výbušné efekty.

FOTO: Muse
Muse. Zdroj: oficiální facebook kapely

„Všude kam přijedeme, tam jsou problémy. V Římě jsme museli podplatit lidi tisíci eury jen k povolení ohňových efektů,“ řekl zpěvák skupiny, jejichž právníci a účetní musí jednat s nejrůznějšími úřady kvůli povolování jejich speciálních efektů. „Chcete-li dělat věci rychle za pochodu, je to docela velký problém a bývá to zatraceně drahé.“

Nutno říci, že výbuchy a oheň na pódiu nejsou tak úplně bezpečné. Proto vydala skupina na Bellamyho připomínky prohlášení, které vyvrací uplácení a argumentuje tím, že šlo pouze o poplatky za účelem získání příslušných bezpečnostních povolení v Itálii. Povolení jsou prý vydávána standardně pro každé vystoupení této velikosti.

V jednání byla i povolení na vystoupení Muse v jiných evropských zemích, které navštívili letos v létě. Kapela zdarma vystoupila na začátku června i na londýnské premiéře filmu Světová válka Z s Bradem Pittem. Ve filmu jsou rovněž použity písně z jejich posledního alba The 2nd Law, které na premiéře živě zahráli.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*