Muse museli na koncertech uplácet. Pyrotechniku by jim jinak nepovolili

Frontman anglické kapely Muse Matt Bellamy prozradil, že kapela musela na různých koncertech nabízet úplatky, aby vůbec mohla ukázat svou show v plné parádě. Jejich extravagantní vystoupení totiž zahrnuje pyrotechniku a různé výbušné efekty.

FOTO: Muse
Muse. Zdroj: oficiální facebook kapely

„Všude kam přijedeme, tam jsou problémy. V Římě jsme museli podplatit lidi tisíci eury jen k povolení ohňových efektů,“ řekl zpěvák skupiny, jejichž právníci a účetní musí jednat s nejrůznějšími úřady kvůli povolování jejich speciálních efektů. „Chcete-li dělat věci rychle za pochodu, je to docela velký problém a bývá to zatraceně drahé.“

Nutno říci, že výbuchy a oheň na pódiu nejsou tak úplně bezpečné. Proto vydala skupina na Bellamyho připomínky prohlášení, které vyvrací uplácení a argumentuje tím, že šlo pouze o poplatky za účelem získání příslušných bezpečnostních povolení v Itálii. Povolení jsou prý vydávána standardně pro každé vystoupení této velikosti.

V jednání byla i povolení na vystoupení Muse v jiných evropských zemích, které navštívili letos v létě. Kapela zdarma vystoupila na začátku června i na londýnské premiéře filmu Světová válka Z s Bradem Pittem. Ve filmu jsou rovněž použity písně z jejich posledního alba The 2nd Law, které na premiéře živě zahráli.

Muse museli na koncertech uplácet. Pyrotechniku by jim jinak nepovolili
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*