Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Murderdolls jsou opět ve formě

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

9. 11. 2010

FOTO: Joey Jordison a Wednesday 13Po nekonečné řádce let stagnace se na podia opět vrací hororové duo Joey Jordison a Wednesday 13, posílené o zvučná jména. Pod názvem Murderdolls vydávají druhé řadové album s názvem Women And Children Last, které můžete na prodejních pultech vídat od 31. srpna tohoto roku.

FOTO: Wednesday 13 a Joey Jordison

Wednesday 13 a Joey Jordison v radiu Sixx Sense, Zdroj: oficiální myspace skupiny

Během pauzy, kterou si domovská skupina Joeyho Jordisona Slipknot dopřává, aby se vzpamatovala z tragické květnové smrti kolegy a kamaráda Paula Graye, hudebník nezahálí a smutek zahání prací na svém letitém horror punkovém projektu Murderdolls. Ten měl donedávna na svědomí navzdory své dlouhodobé existenci pouze jedno jediné řadové album Beyond the Valley of the Murderdolls z roku 2002. Skupinu však proslavila zvučná jména, která se mihotala okolo ní a často do ní i pronikala.

Dělání, dělání všechny smutky zahání

Joey Jordisona netřeba dlouze představovat, ale je na místě zmínit jeho nemalé hudební úspěchy, mezi něž se řadí spolupráce s osobnostmi s velkým O, jako jsou Marilyn Manson, skupina Otep, Rob Zombie a nyní se k nim přidal i kytarista amerických Möltey Crüe Mick Mars, který si zahrál ve dvou písních z nového alba. Dále uveďme poctu, kterou mu udělili čtenáři časopisu Rythm magazine zvolením za nejlepšího bubeníka za uplynulé čtvrtstoletí.

Bez muziky ani ránu

Jordisonův souputník Wednesday 13 má na svém kontě také připsán nejeden hudební úspěch. Stejnojmenná skupina, ve které se za poslední roky realizoval asi nejvíce, se v době pozastavení chodu mašiny Murderdolls také pěkně činila- během tří let nahrála 5 (!) řadových CD. Mimo to vkládá Wednesday 13 své nápady a idey i do dalších kapel, z nichž namátkou jmenujme Maniac Spider Trash, kterým letos vyšla remasterovaná verze prvního alba, plodné Frankenstein Drag Queens from Planet 13 či méně známé Gunfire 76. Wednesday 13 je zkrátka člověk, který se bez hudby neobejde.

Posuňme se však ke dnešku. Před vydáním desky bylo jmenované duo pozváno na interview do amerického radia Sixx Sense, jehož ústřední postavou je baskytarista Nikki Sixx. Vlny tohoto radia Česká republika sice nechytá, ale dvanáctiminutový záznam rozhovoru si můžete poslechnout na jeho oficiálních stránkách. Poté na podporu alba vyrazila kapela na turné jako předskokan Guns N‘ Roses.

Nové album se setkalo s vřelými ohlasy jak ze strany pisálků v časopisech, tak ze strany fanoušků. James Zahn, vydavatel skupiny Kick Axe a publicista v jedné osobě, ho okomentoval takto:  „Kdyby byli  Mötley Crüe pokousáni upíry a vzkříšeni s nástroji v rukou, zněli by asi jako noví Murderdolls.A jak už to tak bývá, k nové desce patří nový klip: stylově nestydatý, pohoršující, a aby to byl pravý horor, do osmnácti nepřístupný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Murderdolls jsou opět ve formě