Menu
TOPZINE.cz
Studium VŠ

Muniport: Informační systém, po kterém toužíte

Zuzana Černá

Zuzana Černá

19. 9. 2010

Také už rostete z nepřeberného množství informací, které na vás škola chrlí, ale zároveň je nedokáže chrlit nijak koordinovaně? Nové zvěsti, které se nesou ne pavlačí, ale sociální sítí, nejde nikde ověřit? O rozvrhu na další semestr se dohadujete už několik dní a pořád z toho nejste moudří? A formulář na ubytovací stipendium jste hledali už snad všude, ale nějak ne a ne najít‘? Devět z deseti studentů MUNI radí Muniport.

Zdroje už dnes nejsou jen v knihovnách, Zdroj: leeds.ac.uk

Muniport se snaží shromáždit odkazy na veškeré podpůrné služby poskytované fakultami, pracovišti a dalšími orgány MUNI. Virtuálně tak integruje univerzitní služby. Vše potřebné se tak dozvíte na jednom místě a nemusíte se dlouze proklikávat řadou odkazů. Odkazy jsou přehledně uspořádané, rozdělené do kategorií a opatřené stručnými charakteristikami. Najdete zde kategorie jako je Studium, IT podpora nebo Studentský život.

V Čechách unikátní portál je velmi jednoduchý, přehledný a designově vydařený. Zkrátka user-friendly. Třešničkou na dortu je funkční fulltextové vyhledávání, které u některých systémů pokulhává. Pro studenty ze zahraničí je k dispozici také anglická verze.

Portál je určen primárně studentům prvních ročníků, ale jako rozcestník informací může posloužit také stávajícím studentům a zaměstnancům univerzity. Více informací se dozvíte zde.

Muniport vymyslela skupina studentů z Informačních studií a knihovnictví Masarykovy univerzity. Snažili se navázat na britské univerzity, kde podobné systémy už fungují.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muniport: Informační systém, po kterém toužíte