Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mumford & Sons: seznamte se s letošními výherci Brit Awards v kategorii Nejlepší britské album

Redakce

Redakce

4. 3. 2011

Nejste fanouškem country, folku ani folkrocku? Nevadí, ani já nejsem. Tedy nebyla jsem, ale v případě Mumford & Sons ráda udělám výjimku.  Jinak to totiž ani nejde.

foto Mumford & Sons, Zdroj: oficiální stránky kapely

Mumford & Sons, Zdroj: oficiální stránky kapely

Chtěli spojit své milované country, bluegrass, folk a rozhodli se dělat hudbu, která bude znít hlasitě, hrdě a živě. Marcus Mumford (zpěv, kytara, bicí, mandolína), Ben Lovett (zpěv, klávesy, akordeon, bicí), Country Winston Marshall (zpěv, banjo, rezofonická kytara – dobro) a Ted Dwane (zpěv, bicí, kytara, basa), to je kompletní sestava britské folkrockové kapely Mumford & Sons.

Ačkoliv spolu hrají již od roku 2007, debutové album Sigh No More vyšlo až po dvou letech, konkrétně v říjnu 2009. Produkce alba se ujal Markus Dravs, známý spoluprací s Björk nebo Arctic Monkeys. Celkem na něm najdete 12 písniček, samozřejmě včetně skladby Little Lion Man, na níž mám (a jistě nejsem sama) v současnosti regulérní závislost. V prosinci roku 2010 byli nominováni na ceny Grammy v kategoriích Objev roku a Nejlepší rocková píseň (Little Lion Man) a letos v únoru vyhráli Brit Awards pro Nejlepší britské album.

Po shlédnutí klipu k jejich debutovému singlu Little Lion Man jsem chvíli nehnutě seděla s očima upřenýma na monitor, s úsměvem na rtech, příjemným mrazením v zádech a v hlavě mi dokola běžela otázka, jak je možné, aby hráli na kytaru tak rychle. Potom jsem si klip pustila znovu a pak ještě jednou a ještě jednou. A následoval klip k další písničce The Cave a i třetí píseň byla skvělá. Našla jsem další úžasnou kapelu, která má dokonce i zajímavého zpěváka. Na youtube můžete kromě videoklipů sledovat také dokument z turné po Británii, Indii a USA nazvaný Gentlemen of the road.

„To, o čem píšeme, je skutečné a zpíváme a hrajeme s větším zapálením, protože cítíme, že to tak potřebujeme. Milujeme totiž upřímnou hudbu, “ řekl Winston Marshall. A to je přesně to něco, co vás na téhle formaci dostane. Když totiž sledujete ty čtyři kluky z Londýna, je vám jasné, že hudba je jejich život a že se nebojí dát do ní ze sebe úplně všechno. Nezáleží, jestli se díváte na předávání cen Grammy, oficiální klip nebo záznam vystoupení z knihkupectví, pokaždé je to stejně hlasité a stejně upřímné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mumford & Sons: seznamte se s letošními výherci Brit Awards v kategorii Nejlepší britské album