Mumford & Sons představili nový singl Babel. Podívejte se na videoklip

Britští Mumford & Sons představili minulý týden nový videoklip k singlu Babel. Jedná se o titulní píseň stejnojmenného aktuálního alba, které bylo oceněno Grammy.

Britská folková skupina Mumford & Sons Zdroj: mumforandsons.com
Britská folková skupina Mumford & Sons. Zdroj: mumforandsons.com

Jednoduché černobílé video vzniklo v San Francisku. Členové kapely v něm tentokráte nepodnikají nic dobrodružného, na rozdíl od klipu k známému singlu The Cave, který hojně rotoval i v našich rádiích a v němž brázdí silnice na motorkách.

V tomto případě se drželi pouze svých nástrojů a neexperimentovali ani po hudební stránce. Song má tradiční mumfordovský zvuk, v němž dominuje především, pro kapelu typické, banjo.

Bodují navzdory zdravotním potížím

Loňská studiovka Babel je druhou deskou v historii kapely, prvním, a asi nejznámějším, singlem z něj je I Will Wait. Album se předminulou neděli podruhé od svého vydání vyšplhalo na první pozici britské hitparády.

Zájem o Mumfordovy evidentně narostl po jejich úspěšně přijatém vystoupení na letošním festivalu v Glastonbury. Účast kapely však  byla do poslední chvíle nejistá, basák Ted Dwane totiž minulý měsíc musel nečekaně podstoupit operaci mozku.

Mumford & Sons představili nový singl Babel. Podívejte se na videoklip
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*