Mumford and Sons: Na prodejích desek nám nezáleží. Důležité jsou koncerty

Frontman skupiny Mumford and Sons Marcus Mumford tvrdí, že jeho kapele nezáleží na zisku z prodeje hudebních nosičů. Důležitějším aspektem je pro ně návštěvnost koncertů. 

FOTO: Mumford & Sons
Britská folková skupina Mumford & Sons Zdroj: mumforandsons.com

Marcus Mumford své tvrzení vysvětlil takto: „Požádali jsme našeho manažera, aby nás vůbec neinformoval o počtu prodaných alb. Víme, kolik se prodá vstupenek, jelikož koncerty jsou to, co na naší práci milujeme. Rekordní tržby pro nás nejsou tolik důležité.“

O tom, že se nesnaží pouze planě zapůsobit na publikum, svědčí i show, kterou skupina předvedla letos v březnu v pražské Lucerně, kde se za svou existenci objevili poprvé. Rozpálit se jim podařilo nejen publikum, ale i nástroje, které si multiinstrumentalisté mezi sebou střídají.

Nejčerstvější výherci populárních cen Grammy nedávno oznámili i podrobnosti o koncertě, který se má konat 6. července v Olympijském parku v Londýně. Půjde o jedno z jejich dosud největších představení.

Mumford and Sons jsou britská folk-rocková kapela založená v roce 2007, někdy bývají označováni za odchovance takzvané folkové scény západního Londýna. Její členové jsou Marcus Mumford, Ben Lovett, Winston Marshall a Ted Dwane. Na kontě mají dvě studiové desky, Sigh No More z roku 2009 a rok staré album Babel.

Mumford and Sons: Na prodejích desek nám nezáleží. Důležité jsou koncerty
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*