Menu
TOPZINE.cz
Hudba

MTV EMA: Nejlepším umělcem roku 2010 je kapela Charlie Straight

Redakce

Redakce

15. 10. 2010

!FOTOGALERIE!Čtvrteční večer jednoznačně patřil MTV EMA’s Best Czech/Slovak act, kde mohli nejenom diváci hudební stanice MTV hlasovat pro nejlepšího umělce Česka a Slovenska. Vyhlášení této ceny se konalo vůbec poprvé v historii, a to v holešovickém klubu SaSaZu 14. října. Přineslo nečekaného vítěze: začínající skupinu Charlie Straight!

Moderátoři večera MTV´s EMA 2010, Foto: Martina Hušková, Topzine.cz

Moderátoři večera MTV´s EMA 2010, Foto: Martina Hušková, Topzine.cz

Tato indie/britpopová skupina je poměrně nová, existuje teprve od roku 2006, ale stihla se již dostat do povědomí  všech díky singlu Your House z jejich nové desky She’s A Good Swimmer. Ten se rovněž stal  jedním z pěti nejhranějších videoklipů stanice MTV, což znamenalo přímý postup do tohoto pomyslného finále. Dalšími nominovanými byla Ewa Farna, Rytmus, Marek Ztracený a Aneta Langerová.

A byla to právě Aneta, kdo bral celý večer s nadhledem. Na otázku, jestli nějak prožívá, že by mohla vystupovat na předávání cen MTV European Best Act a mohl by se o ní dozvědět celý svět, odpověděla:  „Já to takhle tak nějak neberu. Já jsem Češka a rozhodně nemám žádné ambice prosadit se jinde. Nedokážu si představit, že bych žila někde v cizině a zpívala jinak než česky.“

Pět vystoupení během jednoho večera

Teď ale zpátky k průběhu akce. Celým večerem provázeli moderátoři MTV Hana Zajíčková a Dominik Turza, kteří během krátkých vystoupení všech nominovaných vedli rozhovory se známými umělci, jako je např. Gypsy, Ben Christovao anebo Yemi, kteří se snažili uhodnout, kdo MTV Ema vyhraje. Jeden z velmi častých tipů na vítěze byla právě skupina Charlie Straight.

I mezi některými přítomnými panoval podobný názor; třeba u třiadvacetileté Terezy z Prahy: „Nejvíc se mi líbila kapela Charlie Straight a tipla bych je jako vítěze. Jsou totiž originální, na naší hudební scéně úplně noví a myslím si, že mají co nabídnout.“

Jako první vystoupili právě oni a zazpívali 5 písniček, mezi kterými nesměla chybět nejznámější Your House ani Try Some Stuff You Don’t Think You Should. Zpěvák této skupiny, Albert Černý, se při třetí písničce dokonale odvázal a publikum bylo celé jeho. Vystoupení skupiny bylo živé a mělo šťávu.

Pár minut po vítězné skupině Charlie Straight vystoupila i Aneta Langerová, která si pro své fanoušky přichystala písně jako je Bezvětří, Jedináček anebo Voda živá. Především s tou poslední sklidila velký úspěch. Při tónech této známé skladby se všichni chytli kolem ramen a užívali si příjemnou atmosféru, kterou Aneta vytvořila.

Jak čas postupoval, padaly i zábrany jak u návštěvníků akce tak i u samotných interpretů. Když nastoupil Marek Ztracený, publikum už ochotně spolupracovalo a tančilo v rytmu písně Levná instituce a Něco končí. Při té druhé zmiňované skladbě Marek předvedl úžasnou hru na klavír, kdy ještě stihl pomrkávat na slečny v předních řadách.

Energická Ewa

V půl jedenácté se parket najednou celý zaplnil a na stage vyšla Ewa Farna. Na sobě měla černý outfit s výraznými šperky, který jen podtrhl ráz jejího vystoupení. První píseň, která byla podle jejích slov věnovaná králi Michaelu Jacksonovi, se jmenovala Ty jsi král a tato talentovaná mladá zpěvačka všem přítomným ukázala, jak skvěle dokáže pracovat se svým hlasem i bránicí.

Nebyla by to ale Ewa, kdyby v sobě nepředvedla showmanku, která to umí roztočit a vystoupení si náležitě užít. Mezi písněmi, jež následovaly, byla i skladba Toužím či Maska. „Ewa předvedla opravdu úžasnou show. Kytarista Honza byl skvělej a Ewa mě opravdu mile překvapila tím, jakou úžasnou techniku hlasu má,“ popsala své zážitky z Ewina vystoupení Darina, návštěvnice show.

Posledním nominovaným a zároveň tedy účinkujícím večera byl rapper Rytmus, kterého můžeme znát především díky singlu Príbeh, jenž nazpíval se zpěvačkou Tinou. Kromě tohoto hitu ale zarapoval pár dalších slovenských písní, u kterých se ruka všech přítomných houpala v rytmu hip-hopu.

Opravdu nečekané překvapení

Krátce  před půlnocí na pódium přišli moderátoři večera, Hanka Zajíčková a Dominik Turza, kteří měli vyhlásit vítěze, ale místo toho na stage pozvali zpěvačku Daru Rolins. „Dobrý večer,“ zařvala zpěvačka z plných plic, „mám pro vás menší překvapení, nejspíš jste to nečekali,“ pronesla Dara a všichni jen čekali, co se bude dít dál.

O pár chvil později na pódium vystoupil Karel Gott. „Většinou ceny dostávám já, a proto  jsem rád, že tentokrát cenu mohu předat.“ Co následovalo později, již víte. Vítězem MTV EMA – Nejlepším interpretem roku – se stala kapela Charlie Straight! A co kluci na to? „Jsme za to fakt strašně rádi,“ říkali ihned po vyhlášení.

Charlie Straight má opravdu důvod k radosti. Vystoupí totiž 7. listopadu ve španělském hlavním městě Madridu, odkud se bude vysílat hlavní evropská MTV EMA’s Best European Act. Účast zde přislíbila Katy Perry, skupina Linkin Park či zpěvačka Ke$ha. Pořad bude přenášen i v České republice na české verzi MTV, moderovaný herečkou Evou Longoria a komentovaný Liborem Boučkem.  Jestli jste zvědaví, jak hlasování a vystoupení čerstvých vítězů Charlie Straight dopadne, rozhodně si to nenechejte ujít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MTV EMA: Nejlepším umělcem roku 2010 je kapela Charlie Straight