Menu
TOPZINE.cz
Hudba

MTV EMA 2011 se letos budou konat v Belfastu

Redakce

Redakce

4. 3. 2011

Jared Leto - MTV EMA 2010Předávání letošních evropských hudebních cen MTV se bude konat 6. listopadu v Belfastu v Odyssey Aréně.  Jedná se již o osmnáctý ročník MTV EMA, které každý rok hostuje jiné město.  Objevit by se zde měly hudební ikony jako Madonna, Lady Gaga a nebo Jay-Z.

Jared Leto - MTV EMA 2010

Jared Leto na MTV EMA 2010, Zdroj: MTV EMA

Dlouho se spekulovalo o tom, zda se letošní ceny budou konat ve Varšavě, Paříži nebo Istanbulu. Nakonec však zvítězil Belfast, pro který hostování MTV EMA znamená nejen pozvednutí města mezi světové hudební destinace, ale také miliony liber pro místní ekonomiku.

MTV EMA vznikly v roce 1994, původně jako alternativa amerických MTV VMA (Video Music Awards). První hostující zemí bylo Německo, kde se slavnostní ceremoniál konal u Braniborské brány v Berlíně. Mezi další hostující města patří Paříž, Londýn, Barcelona, Miláno, Dublin, Liverpool a nebo Řím. Rekordmany v počtu získaných ocenění jsou Britney Spears a Eminem, kteří jich mají na kontě již sedm.

Loňské předávání se konalo v Madridu a celým večerem diváky provázela Eva Longoria (hlavní představitelka Zoufalých manželek).  Na pódiu se představily hudební hvězdy jako Kanye West, Kesha, Katy Perry, Shakira, B.O.B., Linkin Park nebo 30 Seconds To Mars, kteří letos poprvé navštíví Prahu v rámci Prague City Festivalu, který se bude konat 23. června v areálu Incheba Expo v Holešovicích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MTV EMA 2011 se letos budou konat v Belfastu