Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

MŠMT pomáhá školám postiženým povodněmi

Redakce

Redakce

15. 8. 2010

Do oblastí postižených povodněmi vyrazil i ministr školství Josef Dobeš. Spolu s dalšími představiteli vlády se dohodl na finanční pomoci postiženým oblastem. Od začátku ale ministr dle svých slov počítal s tím, že zaplaveným oblastem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) pomůže i z vlastních finančních prostředků. Za tímto účelem vytvořilo dotační program, který postiženým školám pomůže co nejrychleji obnovit fond poškozených učebnic a učebních pomůcek.

Tento dům se stal smutným symbolem letošních povodní, Zdroj: mvcr.cz

V současné době dotační program počítá s částkou 2–3 milionů, které by měly být předně určeny pro nákup nových učebnic. Dotace můžou ředitelé využít také  na odměny pro zaměstnance školy, kteří se podíleli na likvidaci povodňových škod. „Tito lidé odvedli obrovský kus obětavé práce a není pochyb, že si odměnu zaslouží,“ podotkl Dobeš.

Dobeš vyrazil do postižených oblastí ihned po pondělním jednání vlády. Nejprve informoval náměstka hejtmana Libereckého kraje Radka Cikla a starostu Raspenavy Pavla Lžičáře o vyhlášení dotačního programu. Poté se jel přesvědčit o rozsahu škod, které povodně v Libereckém kraji způsobily. Při své návštěvě se ministr přesvědčil, že rychlé kroky ministerstva byly skutečně namístě.

Povodně na severu Čech, Zdroj: mvcr.cz

Vážnost situace si uvědomují fotbalisté reprezentace

MŠMT a vláda ale nejsou jediní, kteří si vážnost situace v zaplavených oblastech uvědomují. Svou pomoc totiž netradičně postiženým nabídli také hráči národního fotbalového týmu, kteří spolu s ČMFS věnovali půl milionu korun na pomoc Libereckému kraji u příležitosti přípravného utkání s Lotyšskem.

O uplynulém víkendu zasáhla Česko další vlna bouřek. V pohotovosti byli především lidé na Plzeňsku a severu republiky. Srážky k nám proudily hlavně z jihozápadu.

Bouřky neopouštějí ani postižené Liberecko, kde opět stoupají hladiny některých řek. Stav ohrožení v současné době hlásí region v okolí řeky Smědá, Rašnice a Lužnice s Nežárkou v jižních Čechách. Nejhorší scénáře podle meteorologů by se však už neměly naplnit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MŠMT pomáhá školám postiženým povodněmi