Menu
TOPZINE.cz
Sport

MS v ledním hokeji 2011 začíná na Slovensku už 29. dubna

Redakce

Redakce

7. 4. 2011

Do zahájení 73. mistrovství světa v ledním hokeji zbývají jen 3 týdny. Letošním hostitelem se stalo Slovensko, na jehož území bude mít MS premiéru. Topzine.cz bude po celou dobu při tom a čtenáři se tak mohou těšit na aktuální informace z hokejové akce této sezony číslo jedna!

Hokejový brankář chytá puk

Hokejoví gólmani jsou na pozoru, nominace MS se blíží Zdroj: sxc.hu

Turnaj bude probíhat od 29. dubna do 15. května. Od 7. dubna až do začátku mistrovství každý čtvrtek přineseme aktuální postřehy, glosy či další zajímavé podrobnosti k dění na Slovensku. V příštích týdnech se můžete těšit na představení jednotlivých týmů s rozpisem zápasů ve skupinách, dozvíte se také detaily o českém týmu, který opět povede do boje Jaromír Jágr.

Před samotným zahájením mistrovství světa se podíváme na zoubek nejlepším hráčům, které budete moci sledovat, ať už na televizních obrazovkách, nebo přímo na samotných stadionech v zemi našich východních sousedů.

OBR: Speciál k MS v ledním hokeji 2011: Slovensko

A jak si vedou nejlepší země co do počtu medailových úspěchů v historii MS? Nejvíce medailí z mistrovství světa v ledním hokeji zatím nasbírala Kanada se 47 cennými kovy, průběžnou druhou pozici drží ČR/ČSSR (44), následovaná Švédskem (42), a Ruskem (41).

V posledních letech vyhrálo MS 2x Rusko, kterému na posledním turnaji vyprášil kožich náš výběr, jenž si po hrozivých výkonech ze základní skupiny nakonec odvezl nečekané zlato. Nejeden český fanoušek je tedy určitě natěšen na letošní boje, které se budou odehrávat v Bratislavě a Košicích.

Příští díl našeho speciálu vychází již 14. dubna a vy v něm naleznete rozpis zápasů včetně prognóz před turnajem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MS v ledním hokeji 2011 začíná na Slovensku už 29. dubna