Sport

MS v ledním hokeji 2011: Skvělá tříminutovka a bylo hotovo, ČR – Dánsko – 6:0

Martin Slabý

2. 5. 2011

Čtyřgólová smršť během tří minut krátce po polovině zápasu rozhodla o osudu druhého utkání českých hokejistů na mistrovství světa v hokeji na Slovensku. Češi přehráli loňského čtvrtfinalistu z Dánska 6:0 a mohou se těšit na středeční zápas proti Finům.

Petr Průcha právě vstřelil branku

Petr Průcha (73) právě pečetil skóre zápasu na konečných 6:0 Zdroj: youtube.com

Hokejisté Dánska byli jedním z příjemných překvapení loňského šampionátu, když postoupili až do čtvrtfinále, kde neprodali kůži lacino ani Švédům. Letos však své loňské výkony zatím nepotvrzují, když z prvních dvou zápasů nezískali ani bod.

OBR: Speciál k MS v ledním hokeji 2011: Slovensko

Od českých hokejistů dostali gól už ve třetí minutě hry. Konkrétně od Michaela Frolíka, pro kterého to byla první branka v seniorské reprezentaci. Pak se ale hráči v červených dresech dlouho nemohli prosadit, přičemž čelili dokonce i šancím soupeře. Například hned v šesté minutě, kdy Jacobsen trefil tyč.

ČR – Dánsko – 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

B: 3. a 35. Frolík, 32. a 34. M. Michálek, 35. Plekanec, 57. Průcha

Sestava ČR: Pavelec – K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava – Jágr, Plekanec, Červenka – Havlát, Eliáš, M. Michálek – Voráček, Marek, Rolinek – Frolík, Novotný, Hubáček, od 41. navíc Průcha

Jednobrankový náskok svítil na ukazateli skóre až do dvaatřicáté minuty, kdy se po Židlického nahrávce prosadil Milan Michálek. Další gól padl v přesilovce, a to hned za necelé dvě minuty, když povedenou kombinaci zakončoval opět Michálek.

Jestliže třetí branka přišla rychle po druhé, čtvrtá a pátá přišly v bleskovém sledu. V čase 34:25 se podruhé v zápase zapsal do střelecké listiny Frolík a o pouhých třináct vteřin později zvýšil už na 5:0 Tomáš Plekanec.

Skupina C

USA – Norsko – 4:2 (0:2, 0:0, 4:0)

B: 42. a 54. Palmieri, 45. Skille, 59. Smith – 9. Olimb, 10. Bastiansen

Švédsko – Rakousko – 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

B: 20. a 26. Persson, 43. Pääjärvi-Svensson

Skupina D

Finsko – Lotyšsko – 3:2 po samostatných nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

B: 14. a rozhodující nájezd Immonen, 53. Kapanen – 34. Redlihs, 43. Vasiljevs

Přesně po osmatřiceti minutách hry to mohlo být už o šest branek, Patrik Eliáš ale trestné střílení nezahrál nejlépe a stavem nepohnul. Na poslední změnu skóre se čekalo až do sedmapadesáté minuty, kdy na konečných 6:0 pečetil Petr Průcha.

Čeští hokejisté si tak zajistili postup do osmifinálové skupiny, kde mají navíc už teď jistotu minimálně tříbodového zisku. Papírově nejtěžší soupeř je však v základní skupině teprve čeká. Ve středu hrají od 20:15 s Finy, kteří ale dnes přenechali bod za remízu Lotyšům, které porazili až po samostatných nájezdech.